Lietuvės grafikės darbų paroda P. Korėjoje papuošė stiklinę kavos plantaciją (nuotraukos) (0)

Agnė Latinytė | asmeninė nuotr.

Agnė Latinytė | asmeninė nuotr.

Pietų Korėjoje, kurortinėje Čedžu saloje, turistams duris atvėrė moderni stiklinė kavos plantacija „Jeju coffee Sumokwon“, kurios meniškas atidarymas tapo svarbiu kultūriniu įvykiu. Šia proga stiklines statinio sienas ir Čedžu salos miesto Seogvipo galeriją papuošė lietuvės grafikės Agnės Latinytės darbų paroda.

„Mano darbuose – mecotintos technika įamžinti Čedžu saloje populiarios kavos gėrimo kultūros įspūdžiai, žmonių nuotaikos, gamtos motyvai. Dalis jų sukurti pritaikant europietiškas grafikos technologijas ant tradicinio korėjietiško popieriaus. Nutolusių kultūrų sandūra ir kontrastai padeda atrasti daug naujo, o kartais – tiesiog neįtikėtinų panašumų”, – teigia Pietų Korėjoje gyvenanti ir kurianti grafikė A. Latinytė.

Parodą sudaro septyniolika darbų, kurių dalis eksponuojami „Munhwa batery chungjeonso“ galerijoje Seogvipe, o kita dalis – atokiau esančios kavos plantacijos širdyje įkurtoje kultūros erdvėje.

„Dviejose erdvėse padalintas grafinis pasakojimas apie žmones ir kavą tapo simboliniu tiltu, jungiančiu miestą ir gamtoje įkurdintą kavos augaliją“, – apie sumanymą kalba A. Latinytė.

Sumokvono kavos plantacija yra milžiniškas šiltnamis, kurio viduje – dar vienas stiklinis pastatas, „namas name“, kur veikia kavinė, lankosi turistai, vyksta kultūriniai renginiai. Dvigubas pastato išplanavimas – tai dvi skirtingos, tačiau permatomos erdvės augalams ir lankytojams. Skiriasi ir patalpų klimatas – Čedžu saloje vos šilčiau nei Lietuvoje, tad kava auga šiltnamio sąlygomis, o lankytojai mėgaujasi sausa ir vėsia kultūrinės erdvės aplinka.

Pasak lietuvės menininkės, korėjiečiai kavos augina nedaug, tačiau labai vertina šį gėrimą ir didžiuojasi pačių užaugintomis pupelėmis. Salos gyventojams ir svečiams itin svarbi kavos gėrimo kultūra – kiekvieno vietos verslininko svajonė yra turėti kavinę, kurioje vyksta kultūrinis gyvenimas, kameriniai koncertai, parodos, lankytojai susirenka pabendrauti ir pasidalinti savo kūryba.

Pietų Korėjai priklausanti Čedžu sala – daugiausia turistų sulaukianti šalies įžymybė, kurią kasment aplanko virš 12 milijonų lankytojų, o tai yra daugiau, nei per metus apsilanko turistų visoje kaimyninėje Kinijoje.

Agnė Latinytė Pietų Korėjoje jau yra surengusi ne vieną parodą, tarp kurių – didelio pasisekimo sulaukusi jungtinė grafikos ir lietuvių juvelyrų darbų mitologinė ekspozicija „Baltų dievai“. Šiais metais jau suplanuotos dar trys A. Latinytės parodos – akvarelės ir korėjietiškos tapybos mišria technika sukurti „Jeju atsiminimai“, iliustracijų serija vaikams apie „Nacionalinę meškėnų skalbimosi dieną“ iš būsimos knygos ir Korėjos Čedžu regiono mitologijai skirta kolekcija, sukurta europietiškos grafikos ir korėjietiškos tapybos technikų pagalba.

Kategorijos: Kultūra, Lietuvoje, Menas, Naujienos, Visi įrašai | Žymos: , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė