Ant Medvėgalio kalno – viso pasaulio pučiamųjų skambesys (0)

IMG_453_2-K100

Šventė ant Medvėgalio | rengėjų nuotr.

Liepos 25 d. 18 val.  jau devintąjį kartą ant aukščiausio Žemaitijos kalno – Medvėgalio vyks klasikinės, džiazo ir instrumentinės muzikos šventė. Šiemet joje dalyvaus jauni, bet jau žinomi klasikinės muzikos atlikėjai. Iš kurių bene ryškiausias – pučiamųjų instrumentų virtuozas Saulius Petreikis. Jis yra surinkęs unikalų muzikos instrumentų iš viso pasaulio rinkinį ir pats groja visais šiais instrumentais.

Lietuvos klasikinės muzikos atlikėjai Medvėgalio kalną praminė žemaičių šveicarija,  kur vykstantis festivalis traukia ypatinga akustina bei autentiška nuotaika. Čia jau ne kartą koncertavo tokie muzikos grandai kaip Čiurlionio kvartetas, operos solistai V. Noreika, V. Juozapaitis, A.Krikščiūnaitė, šoko baleto artistai.

„Klasikinė muzika gamtoje įgauna visai kitą skambesį. O kai ta gamta – bene aukščiausia Lietuvoje kalva su šimtmečių istorija, tai muzika lenktyniauja su gražiausiais gamtos peizažais“, – sako Medvėgalio menų šventės režisierius Vytautas Jankauskas.

Prie nepakartojamos istorinės piliakalnio aplinkos pritaikyti ir šventės pasirodymai. Multiinstrumentalistas Saulius Petreikis pristatys programą „Aukštumos, lygumos, žemumos“.  Ekscentriškasis žemaitis S. Petreikis groja keliasdešimt instrumentų, tarp kurių ir egzotiški pučiamieji iš Indijos, Kinijos, Šiaurės ir Pietų Amerikos, Australijos ir Karibų salų.

„Reikia pagerbti senelį Medvėgalį. Klasikinė muzika ant jo atsiskleidžia visomis spalvomis. Ir viso pasaulio instrumentai čia nuskambės netikėtai kitaip“, – žada šios  šventės rengimui talkinančio Varnių regioninio parko direktorė Irena Zimblienė.

Šiemet ant Medvėgalio skambės Baltijos gitarų kvarteto (Zigmas Čepulėnas, Sergej Krinicin , Saulius S. Lipčius, Chrisas Rubensas  (Chris Ruebens)) melodijos, gros smuikininkas Vilhelmas Čepinskis ir gitaristas Sergej Krinicin, programą „Susitikimas“ atliks baritonas Jonas Sakalauskas, pritariant akordeonistui Augustinui Rakauskui.

Jau kelintus metus iš eilės šventės programą papildo kūrybinės dirbtuvės bei menininkų darbų pristatymai. Šįkart norintys galės konstruoti ir į dangų leisti aitvarus kartu su klubu „Lietuvos aitvarų judėjimas“.  Vytenis ir Junona Almonaičiai pristatys knygą apie senąsias žemaičių žemes „Šiaurės Karšuva“. Vakarą užbaigs kinas po atviru dangumi – filmas apie M.K. Čiurlionio gyvenimą (rež. Robertas Mulanas (Robert Mullan) „Laiškai Sofijai“).

Šventės renginiai nemokami.

Kategorijos: Kultūra, Lietuvoje, Menas, Naujienos, Šventės, Visi įrašai | Žymos: , , , , , , , , , , , , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė