A. Zolubas. Tai – ne tyruose šaukiančiojo balsas, jį pagaliau metas išgirsti (3)

Jaunimo_pilietine_akcija_3_-K100

kuriamerespublika.lt nuotr.

1941 metų tremtinys, buvęs Kazlų Rūdos vidurinės mokyklos istorijos mokytojas, dabartinis Marijampolės Tauro apygardos partizanų muziejaus darbuotojas Algimantas Lelešius jau 15 metų „bylinėjasi“ su Švietimo ir mokslo ministerija (ŠMM) dėl jaunimo patriotinio ugdymo mokyklose. Per šį laikotarpį jau galėjo būti išugdyta sąmoninga, Tėvynei atsidavusio jaunimo karta. Apie „šaukiančiųjų balsus tyruose“ 2011 m. vasario 25 d., prieš beveik penkerius metus rašė „XXI amžiaus“ priedas jaunimui. A. Lelešius yra profesionaliai parengęs metodinę medžiagą istorijos mokytojams, lieka įvesti papildomų bent aštuoniolika istorijos pamokų ir privalomą nesunkų egzaminą. Šią iniciatyvą palaiko ne tik buvę politiniai kaliniai bei tremtiniai, bet ir daugelis visuomeninių ir politinių organizacijų. Naujai iškilusių grėsmių mūsų valstybės saugumui akivaizdoje ignoruoti minimą iniciatyvą būtų nepilietiška, nedora, smerktina.

Į paskutinį A. Lelešiaus laišką, rašytą 2015-07-07, ŠMM, pripažinusi, kad „laisvės kovų istorijos tema reikalauja išskirtinio dėmesio“, tik pavardino kiek ministerija nupirko ir perdavė švietimo skyriams laisvės kovų tema filmų, knygų, albumų, kompaktinių plokštelių, plakatų. Deja panašu, kad pinigai paleisti vėjais, nes tos gėrybės lieka neįdarbintos, jų panaudojimo niekas nekontroliuoja, egzamino nėra, todėl ir poreikio tarsi nėra.

A. Lelešius, atsakydamas į šį laišką 2015-07-14 rašo:

„Prie visų ministerijos organizuojamų priemonių, metodinės pagalbos knygomis, filmais, plakatais ir pan. siūlome lengvą Pasipriešinimo istorijos egzaminą dešimtose klasėse klausimyno pagrindu. Beje, klausimyną prieš porą metų nusiuntėm ministrui D. Pavalkiui, bet tada jokio atsakymo negavome. Moksleivis, pasimokęs savaitę po pusvalandį, lengvai pasiruoštų egzaminui. Egzaminas mobilizuotų tiek mokytojus, tiek moksleivius. Būtų stipri motyvacija geriau pasiruošti egzaminui. Tai būtų reikšmingas kokybiškas šuolis patriotiškai ugdant moksleivius, kas dabar itin svarbu. Baigtųsi daug metų trunkanti priešprieša tarp mūsų, politinių kalinių ir tremtinių, ir Švietimo ministerijos.

Linkime  Švietimo ministerijai įveikti pagaliau psichologinį barjerą ir įvykdyti mūsų visuomenei ir valstybei reikalingą pasiūlymą dėl Pasipriešinimo istorijos egzamino 10 klasėse. Primename, kad dėl šio egzamino Švietimo ministerija 2009 metais gavo tūkstančius parašų“.

Metas pagaliu ŠMM balsą išgirsti, nes „tyruose šaukiančiojo balsas“ ne vienas, o tūkstančiai, ir patriotinis ugdymas nėra buities reikaliukas, o valstybės būčiai itin svarbus dalykas.

Autorius yra Lietuvos Laisvės kovotojų sąjungos leidinio „Varpas“ redaktorius

Kategorijos: Lietuvos kelias, Nuomonių ratas, Švietimas, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė