Ukmergiškiai taip pat nori savo vaikus auklėti sveikai gamtoje (0)

Gamtos darželis po smilgom | organizatorių nuotr.

Gamtos darželis po smilgom | organizatorių nuotr.

Pastangos savo vaikus auginti kuo sveikesnėje aplinkoje plečiasi ir įgauna vis naujas formas. Pastaraisiais metais pradėjo plisti vaikų sveikatai palankus priežiūros būdas, vadinamas gamtos, lauko, miško darželiu. Toks vaikų gamtos darželis nuo rugsėjo 1 d. pradės veikti ir šalia Ukmergės Sukinių kaime, Skautų slėnio stovyklavietėje, praneša Lietuvos sveikuolių sąjunga. 

„Iš didmiesčio atsikėlėme gyventi į kaimą tam, kad mūsų mergaitės kuo daugiau laiko praleistų lauke, augtų sveikos ir kūrybingos. Dar dirbdami Kaune susipažinome su įvairiomis ugdymo pedagogikomis. Labiausiai patiko Valdorfo metodologija ir idėjos, požiūris į vaiką, į vaikystės tyrumą ir svarbą. Gyvenant kaime vaikams reikia draugų, komandos. Juk taip smagu kartu šokinėti per balas ar čiuožinėti nuo kalno, eiti į žygius ir žaisti „namus“! O kiek dar kitų žaidimų prigalvoja mažieji! Vaikams ūgtelėjus ėmėme ieškoti bendraminčių, kurie nori, kad jų vaikai augtų gamtos apsuptyje. Tikimės, kad kartu pajėgsime sukurti vaikystės stebuklingą karalystę, kurią ir užaugę vaikai prisimins su šiluma ir džiaugsmu“, –  pasakoja viena iš darželio kūrėjų Ukmergės rajone Živilė Dragūnė.

Lietuvos sveikuolių sąjungos prezidentas Dainius Kepenis teigia, kad naujos tradicijos vaikus prižiūrėti kuo daugiau laiko leidžiant gryname ore rodo, kad dar galime išauginti sveiką naująją kartą, nes dabar savo genetiką labai žalojame nesveiku gyvenimo būdu, esame paliegę, o atžalos tampa dar ligotesnės. Kitokios vaikų ugdymo priemonės įkvepia vilties.

„Tėvystės centras“ direktorė Ieva Dapšauskė mano, kad auklėjimas gamtoje labai teigiamai veikia vaikų psichiką, kūrybingumo vystymąsi, tai rodo kitose šalyse atlikti ugdymo gamtoje tyrimų rezultatai: gamtoje galima užsiimti tiek menine veikla, tiek mokytis tiksliųjų mokslų dalykų.

Gamtos darželių idėjos palaikytoja ir šalia Ukmergės kūrimo iniciatorė Lietuvos sveikuolių sąjungos viceprezidentė Sigita Kriaučiūnienė pasakoja: “Darbas Lietuvos sveikuolių sąjungoje davė ne tik daug žinių, bet ir praktikos, leidžiančios suvokti nuo ko priklauso žmogaus fizinė ir emocinė sveikata, pasitikėjimas savimi, sąmoningumas, dora ir gebėjimas atrasti savo pašaukimą suaugus. Saugiai ir laimingai išgyventos vaikystės tarpsnis yra pagrindas, nuo kurio pradeda skleistis žmogus. Svarbu tam netrukdyti per dideliais reikalavimais vaiko ugdymui ir atitikimui visuomenėje susiformavusioms nuostatoms. Mes norime pastebėti kiekvieno vaiko unikalumą. Tik tada, kai vaikas laisvas ir turi pakankamai erdvės smalsiam aplinkinio pasaulio pažinimui,  jis auga be baimių ir streso, atsiskleidžia jo unikali prigimtis ir charakterio savybės. Dar vienas svarbus dalykas – savo veikla norime įrodyti, kad vaikai darželyje gali būti sveiki ir nesirgti, nors šalyje įprasta statistika – normalu, jei vienas darželį lankantis vaikas serga 13 kartų per metus. Norime auginti vaikus sveikuoliška dvasia, sąmoningai. Išmintis yra paprastume.”

Milda Jankauskienė, gamtos darželio „Po smilgom“ Vilniuje kūrėja teigia, kad lauko pedagogika yra puikus priedas prie bet kokio ugdymo metodo. „Ši sąvoka apima viską, kas susiję su atradimų ir nuotykių troškimu, žingeidumu ir tobulėjimu. Labai džiugu, kad ši idėja plinta  Letuvoje ir atsiranda vis daugiau darželių, suteikiančių tėvams galimybę rinktis tai, kas daugiau nei pusę amžiaus yra prieinama vaikams visame pasaulyje. Moksliniais tyrimais pagrįstą naudą jaučia ne tik vaikai, bet ir mes, suaugę, dirbdami su jais ir kasdien daug laiko praleisdami lauke, natūraliose parko erdvėse. Lauko pedagogika, nėra vien tik gamtos pažinimas ji padeda vaikams visapusiškai pasiruošti mokyklai, ko visi mes ir siekiam. Taip pat džiaugiuosi, kad lauko pedagogika skverbiasi ir į šeimų laisvalaikį. Vis daugiau sulaukiu palaikymo ir padėkų, dėl į mūsų facebooko profilį talpinamų patarimų ir idėjų, kaip smagiai praleisti laiką gamtoje visai šeimai.“

Kategorijos: Gamta ir žmogus, Lietuvoje, Naujienos, Sveikata, Visi įrašai | Žymos: , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė