Ant Vilniaus Žaliojo tilto prasidėjo parengiamieji skulptūrų rekonstrukcijos darbai (17)

Vilniaus sav. nuotr.

Vilniaus sav. nuotr.

Šįryt, liepos 19 dieną, ant Vilniaus Žaliojo tilto pradėti parengiamieji darbai avarinės būklės skulptūroms nukelti – virinami specialūs plieniniai rėmai, kad skulptūras galima būtų nukelti saugiai ir jų nepažeidus.

Kultūros paveldo departamentas Vilniaus savivaldybei yra davęs sutikimą laikinai nukelti 4 skulptūrų grupes rekonstrukcijai, nes dabartinė jų būklė kelia pavojų praeiviams ir tiltu važiuojančioms transporto priemonėms: metalas paveiktas korozijos, ištrupėję skulptūros dalių suvirtinimo siūlės, vietomis matomi plyšiai, įtrūkimai. 

Naujausios VGTU atliktos ekspertizės išvados rodo, kad per pastaruosius šešerius metus įtrūkimai progresavo, irimo procesas paspartėjo. Nestabilios skulptūrų dalys gali bet kada atsiskirti ir kristi ant praeivių, ar į Neries krantinę. Pasak ekspertų, ilgiau delsiant, dėl kritinės būklės skulptūrų nukėlimo darbai ateityje gali būti labai komplikuoti arba iš viso neįmanomi. 

Žaliasis tiltas su skulptūromis, vaizduojančiomis kareivius, darbininkus, valstiečius ir studentus yra pripažintas valstybės saugomu objektu, todėl apie atliekamus darbus yra informuotas Kultūros paveldo departamentas prie Kultūros ministerijos.

Šiuo metu parengiamieji darbai vyksta sklandžiai. Nuo liepos 19 dienos, kol vyks darbai, eismas Žaliuoju tiltu bus laikinai ribojamas. Šiuo metu pėsčiųjų eismas ribojamas viena tilto puse.

Darbus atlieka bendrovė „Grinda“. Demontuotos skulptūros bus saugomos vienoje iš Savivaldybei priklausančių UAB „Grinda“ aikštelių. 

Skulptūrų nukėlimo darbai kainuos apie 38 tūkst. eurų.

Kategorijos: Lietuvoje, Naujienos, Visi įrašai | Žymos: , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė