Tautininkai susirinko į sąskrydį prie Platelių ežero (nuotraukos, video) (15)

P1220808-K100

Tautininkų sąjungos pirmininkas Julius Panka | Alkas.lt, J. Vaiškūno nuotr.

Liepos 17-19 d. Plungės rajono Paežerės Rūdaičių kaime prie Platelių ežero į trečiąjį sąskrydį su savo šeimos nariais ir draugais susirinko Tautininkų Sąjungos nariai.

Tautininkų sąskrydis prasidėjo penktadienio vakarą protėvių ugnies aukuro užkūrimu, giesmių giedojimu, duonos pasidalijimu bei stiprybės, darnos ir vienybės linkėjimais vieni kitiems. Po bendrų iškilmingų vaišių ir vakarinės prie laužo visi skubėjo į karštą pirtį.

Šeštadienio rytą įvyko iškilmingas sąskrydžio atidarymas. Tautininkų pasveikinti atvyko Centro sąjungo pirmininkas Albinas Stankus, Seimo narė, Valstiečių ir žaliųjų sąjungos atstovė Rima Baškienė, visuomenininkas, muziejininkas Dionyzas Varkalis, Lietuvių tautinio jaunimo sąjungos (LTJS) pirmininkas Mindaugas Sidaravičius, Lietuvių Tautinio centro pirmininkas Ričardas Čekutis, perdavė sveikinimus Seimo nariai Rytas Kupčinskas, Povilas Urbšys ir Petras Gražulis, Jaunosios Lietuvos sąjungos pirmininkas Stanislovas Buškevičius, Vilnijos draugijos pirmininkas dr. Kazimieras Garšva.

Į sąskrydžio dalyvius sveikino ir Tautininkų sąjungos strateginio komiteto pirmininkas Gintaras Songaila, kuris pakvietė visus apginti valstybinę lietuvių kalbą rugsėjo 12 dieną 12 val. rengiamame mitinge prie Seimo.

Sąskrydžio dalyviai tylos minute paminėjo neseniai iš gyvenimo išėjusias iškilias tautos asmenybes, kurias TS pirmininkas Julius Panka pavadino Tautininkais iš didžiosios raidės: Alfonsą Svarinską, Romualdą Ozolą, Algirdą Patacką.

Sugiedoję tautinę giesmę po atidarymo iškilmių sąskrydžio dalyviai įsisuko į renginių sūkurį. Vieni išbandė jėgas draugiškame šachmatų turnyre, kiti išbandė akies taiklumą šaudymuose iš lanko ir pniaumatinio šautuvo.

Prapliupęs lietus visus suginė į pastogę. Čia vyko atkaklios Protų mūšio rungtynės, kuriose varžėsi penkios stiprios komandos.  Daug suktų, išmintingų ir gilių žinių reikalaujančių klausimų teko išspręsti jauniems ir patyrusiems Proto mūšio dalyviams.

Po atkaklios Proto mūšio kovos nugalėtojų apdovanojimo į Tautininkų sąskrydį atvyko buvęs ilgametis Lietuvos Sąjūdžio pirmininkas, Seimo narys Rytas Kupčinskas. Jis pasveikino sąskrydžio dalyvius ir palinkėjimo tautininkams toliau nenukrypstamai eiti tautinių vertybių keliu.

Vakare visų laukė suneštinės vaišės, pokalbiai apie partijos dabartį, ateitį ir perspektyvas, pirtelė ir   šventinis fejerverkas.

O sekmadienį numatyta bendra ekskursija po Platelių ežero apylinkes. Sąskrydžio dalyviai ketina aplankyti Platelių ežero apžvalgos aikštelę, Platelių ežero apžvalgos bokštą ant Sidabro piliakalnio, Mikytų alkakalnio taką, Barstyčių riedulį ir kitas įdomias vietas.

Kategorijos: Lietuvoje, Naujienos, Politika ir ekonomika, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė