Renginyje – sutemose paskendusių pievų paslaptys (nuotraukos) (0)

naktinis drugeliu stebejimas 2-K100

Naktinis drugelių stebėjimas | Neries RPD nuotr.

Liepos 25 d., šeštadienį, tarp Vilniaus ir Kernavės plytinčioje saugomoje teritorijoje vyks neeilinis renginys – „Sutemos“. Neries regioninio parko direkcija visus kvies sutemaujant pažinti vidurvasario gamtą: susipažinti su natūraliomis pievomis ir jų augalais, naktinių drugelių įvairove, nakties skraidūnų – šikšnosparnių – gyvenimu, vieno įdomiausių ir rečiausių Lietuvos drugelių gyvenimo ciklu ir dar daugiau. Į sutemose skendinčią gamtos karalystę renginio dalyvius lydės savo srities ekspertai, gamtosaugos specialistai.

18 val. renginys prasidės aplinkosaugine veikla – išskirtinės pievos šienavimu dalgiais. Išgirdę neįtikėtiną šios pievos ir jos sparnuoto gyventojo istoriją, renginio dalyviai bus kviečiami jiems padėti. Kaip tai padaryti, ir kokia to svarba? Atsakymus į šiuos klausimus pateiks regioninio parko ekologas Gintaras Malmiga. Ir pakvies pasimokyti šienauti ekologiškiausiu būdu. Todėl renginio dalyviai yra kviečiami pagal galimybes su savimi atsivežti dalgį, galąstuvą, kirvuką ir kastuvą.

20 val. botanikė, dr. Jūratė Sendžikaitė visus norinčius supažindins su natūralios pievos pasauliu – jo svarba gamtoje ir, žinoma, pievose augančių augalų įvairove. Pasibraidymo po pievą metu renginio dalyviai taip pat galės prisirinkti vaistažolių ir čia pat, ant laužo, išsivirti kvapnios arbatos.

Tirštėjant sutemoms, apie 21 val., regioninio parko kultūrologė pakvies pažinti netoliese stūksančio piliakalnio paslaptis. Nusileidus saulei, 21.30 val., prasidės viena įdomiausių renginio dalių – naktinis drugelių stebėjimas. Po šį, dažnam visiškai nepažįstamą, pasaulį lydės vienas geriausių Lietuvoje drugelių žinovų – Giedrius Švitra. Esant palankioms oro sąlygoms, stebėjimą numatoma tęsti iki pat vidurnakčio.

O 22.30 val. apie paslaptingus nakties gyventojus – šikšnosparnius – mitus ims griauti Lietuvos gamtos fondo gamtosaugos specialistas Remigijus Karpuška. Pasitelkęs ultragarso jutiklius jis visus kvies paklausyti šikšnosparnių „giesmių“ – ultragarso signalo, kurio pagalba jie sumedžioja grobį. Supažindinęs ir su kitais šikšnosparnių stebėjimo metodais, jis taip pat papasakos, kaip iš kambario „išprašyti“ pasiklydusį skrajūną, kaip elgtis, jei šikšnosparniai apsigyveno namo palėpėje, ir daug kitų įdomybių.

Renginio vieta – Bradeliškių piliakalnio papėdė, Dūkštos pažintinio tako pradžia. Renginio dalyviai yra kviečiami įsigyti 1 € kainuojantį ir 5 dienas galiojantį Neries regioninio parko lankytojo bilietą. Taip sąmoningi ir pilietiški parkų lankytojai, kuriems rūpi Lietuvos gamta ir kraštovaizdžio vertybės, gali asmeniškai prisidėti prie saugomų teritorijų puoselėjimo.

Dalyviai yra prašomi nepamiršti patogios ir šiltos aprangos, kilimėlio ar pledo prisėsti,  užkandžių naktipiečiams, puodelio arbatai bei įrankių pievos tvarkymui – dalgio, galąstuvo, kirvuko ir/ar kastuvo.

Kategorijos: Gamta ir ekologija, Gamta ir žmogus, Visi įrašai | Žymos: , , , , , , , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė