V. Juozapaitis: Sužlugdę kultūrą, „darbiečiai“ imasi sporto. Kas toliau? (0)

Vytautas Juozapaitis | Alkas.lt, J. Vaiškūno nuotr.

Vytautas Juozapaitis | Alkas.lt, J. Vaiškūno nuotr.

Lietuvos Respublikos Seimo Švietimo, mokslo ir kultūros komiteto narys, TS-LKD Šešėlinės vyriausybės kultūros ministras  prof. Vytautas Juozapaitis, reaguodamas į viešumoje pasirodžiusią informaciją dėl Lietuvos Respublikos Seimo Darbo frakcijos narių Vytauto Gapšio  ir Šarūno Biručio ketinimų Kultūros ministeriją reorganizuoti į Kultūros, jaunimo ir sporto ministeriją, stebisi šių politikų nežabota fantazija ir įžūlumu.

„Užuot atsakęs visuomenei į iškilusius klausimus dėl eilinės nepotizmo apraiškos Kultūros ministerijoje, paskiriant viceministru priekaištingos reputacijos politinio (asmeninio) pasitikėjimo pareigūną Vytautą Vigelį, kultūros ministras Šarūnas Birutis ėmėsi kitos avantiūros – likus vos vieneriems metams iki kadencijos pabaigos be jokių diskusijų ir argumentavimo nusprendė reorganizuoti Kultūros ministeriją, kuri ir be šių papildomų funkcijų kuo toliau, tuo mažiau primena valstybinę instituciją” – sako prof. V. Juozapaitis.

Pasak Seimo šešėlinės vyriausybės kultūros ministro, Kultūros ministeriją visą šios kadencijos laiką drebina skandalai, po kurių dėl viešų ir privačių interesų derinimo galimų konfliktų buvo priversti atsistatydinti politinio (asmeninio) pasitikėjimo pareigūnai:  patarėja Erika Furman, viceministras Darius Mažintas, kuris be to, kad Vyriausioji tarnybinės etikos komisija pripažino politiką darius tiesioginę įtaką Kultūros tarybai, skiriant valstybines lėšas jo privačiai įstaigai, suklastojo brandos atestatą. „Kultūros ministerijos kuruojama Kultūros taryba, dirbanti pagal Kultūros ministro Šarūno Biručio suformuluotas gaires bei  pasirašytas taisykles, nuolat kelia kultūros ir meno bendruomenės nepasitikėjimą šios įtaigos darbu, kurio reglamento pataisyti kultūros ministras nepajėgia jau trejus metus“ – teigia prof. V. juozapaitis.

„Praktiškai diskreditavęs Lietuvos kultūros politiką ir galutinai praradęs kultūros ir meno bendruomenės pasitikėjimą bei autoritetą, Š. Birutis nusprendė imtis naujos – sporto srities. Kyla klausimas – o kodėl sporto, o ne turizmo?“ – retoriškai klausia prof. V. Juozapaitis.

„Viena vertus, turizmo sektoriaus priskyrimas kultūros minsiterijai būtų tikrai logiškas, juolab, kad ir Europos komisijos rekomendacijose tokia galimybė ne sykį buvo paminėta. Kita vertus, Šarūnas Birutis bent šioje srityje būtų nepralenkiamas „ekspertas“, nes ministras pasižymi ypatingu pomėgiu turistauti – komandiruočių geografija išties daro įspūdį…” – tęsia Seimo narys.

Prof. V. Juozapaitis teigia, kad Kultūros ministras Šarūnas Birutis tokiais veiksmais ne tik diskredituoja savo vadovaujamos ministerijos vykdomą politiką, bet aiškiai ir nedviprasmiškai demonstruoja savo nihilistinį požiūrį į ministrui privalomas Seimo Nutarimu patvirtintas Kultūros politikos kaitos Gaires, į Vyriausybės, kurios nariu yra priimtą ir Seimo patvirtintą Programą, o taip pat į valdančiosios daugumos koalicijos partnerius, įskaitant ir Ministrą Pirmininką, su kuriuo tokie abejotinos vertės projektai net nėra derinami.

„Šarūnas Birutis aiškiai vykdo ne Lietuvos Respublikos Vyriausybės, o savo asmeninę bei savo artimiausios aplinkos sukurtą programą, o ši, ne laiku ir ne vietoje pateikta iniciatyva yra ne kas kita, kaip mėginimas nukreipti visuomenės dėmesį nuo galimai su etika ir įstatymais prasilenkiančių ministro Biručio veiksmų Kultūros ministerijoje bei desperatiškas teisiamų Darbo partijos veikėjų mėginimas sukurti valstybe besirūpinančių politikų įvaizdžio iliuziją “ – reziumuoja prof. V.Juozapaitis.

Kategorijos: Kultūra, Kultūros politika, Lietuvoje, Naujienos, Politika ir ekonomika, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė