Klaipėdos universitete atidaryta „Lietuvių kalbos ir kultūros vasaros mokykla“ (0)

smm.lt nuotr.

smm.lt nuotr.

Liepos 17 dieną Klaipėdos universitete įvyko iškilmingas „Lietuvių kalbos ir kultūros vasaros mokyklos“ atidarymas. Susirinkusius mokyklos dalyvius sveikino Klaipėdos miesto meras Vytautas Grubliauskas, Klaipėdos universiteto Infrastruktūros ir plėtros prorektorius Saulius Gulbinskas bei Studijų prorektorius Kęstutis Dučinskas. Garbūs svečiai džiaugėsi šios mokyklos sėkme, dalyvių aktyvumu, žingeidumu. Kaip pastebėjo prorektorius S. Gulbinskas, simboliška, kad šios mokyklos atidarymas vyksta minint Pasaulio lietuvių vienybės dieną

Šįmet į vasaros mokyklą susirinko 5o dalyvių iš 20 šalių; du trečdaliai kursantų yra iš Europos, o likusieji iš toliau, – JAV, Kanados, Kazachstano, Kinijos, Peru, Urugvajaus. Žinia apie 14-us metus iš eilės Kalbų ir kultūrų centro organizuojamą mokyklą jau yra apskriejusi visą pasaulį, kai kurie dalyviai atvyko čia jau antrą ar net trečią kartą, o kai kurie niekur ir nebuvo išvykę – gyvena Lietuvoje, yra sukūrę šeimas, dirba. Pirmą kartą į vasaros mokyklos gretas įsiliejo naujo projekto dalyviai – 8 JAV lietuvių kilmės gimnazistai; šį projektą inicijavo LAC (Lithuanian American Community) kartu su LISS (Lithuanian International Student Services).

Mokykloje susidarė penkios skirtingų lygių dalyvių grupės: kelios grupės pradedančiųjų, kitos – pažengusiųjų. Tam, kad šie kursai kuo geriau atitiktų kiekvieno dalyvio poreikius ir lūkesčius, yra skiriamas ypatingas dėmesys. Beje, kursų dėstytojų ir organizatorių kolektyvas kalba visomis pagrindinėmis užsienio kalbomis, tad prireikus gali suteikti konsultacijas anglų, rusų, ispanų, vokiečių, švedų, suomių kalbomis. Tačiau įdomus faktas yra tai, jog beveik pusė būsimųjų dalyvių jau šiek tiek arba net gerai moka lietuviškai.

Vasaros mokykloje kitakalbiai mokysis visą mėnesį, iki rugpjūčio 14 d.

Kategorijos: Kalba, Kultūra, Lietuvoje, Naujienos, Visi įrašai | Žymos: , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė