Lietuvos kultūra – pasaulio dėmesio centre (video) (0)

Prezidente LITEXPO Italijoje2015_lrp.lt

lrp.lt nuotr.

Liepos 15 d.  Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė Milane vykstančioje pasaulinėje parodoje „EXPO 2015″ atidarė Lietuvos nacionalinę dieną. Parodoje, kurios šių metų tema „Pamaitinti planetą – energija gyvenimui”, mūsų šalies atstovai pristato savo kulinarinį ir kultūrinį paveldą.

„Šiandien Lietuva ir vėl pasaulio dėmesio centre. Italijoje turime išskirtinę galimybę pasauliui pristatyti savo šalį, parodyti tai, kuo didžiuojamės ir kas mus išskiria iš kitų pasaulio tautų. Lietuviška produkcija vis labiau vertinama ne tik dėl savo unikalios tradicijos, bet ir dėl išskirtinės kokybės”, – sakė šalies vadovė kviesdama pasaulį „paragauti” Lietuvos.

Kas 5 metus rengiamoje pasaulinėje parodoje „EXPO 2015“ dalyvauja 147 valstybės ir tarptautinės organizacijos. Tikimasi, kad parodą, kuri išsidėsčiusi 100 hektarų teritorijoje, aplankys daugiau kaip 20 milijonų žmonių iš viso pasaulio – maždaug po 150 tūkst. kasdien.

Pasak Prezidentės, tokie renginiai – tai ne tik galimybė milijonams pasaulio gyventojų atrasti Lietuvą, bet ir puiki proga mūsų šalies verslininkams užmegzti kontaktus ir ieškoti naujų rinkų lietuviškiems gaminiams.

Mūsų šalies kultūrą pristatantį Lietuvos paviljoną sudaro du rampomis sujungti pastatai, simbolizuojantys balansą tarp tradicijų ir inovacijų, praeities ir ateities. Čia parodos lankytojai gali susipažinti su Lietuvos istorija, mūsų ryšiais su kitomis pasaulio šalimis, tradicija ir pasiekimais. Paviljone vyksta Lietuvos atlikėjų pasirodymai, rodomi specialiai „EXPO 2015″ sukurti filmai apie mūsų šalį.

Pusmetį trunkančioje parodoje veikia nuolatinė eksportuotinų produktų paroda, pristatomi Lietuvos mokslininkų išradimai maisto technologijų ir žemės ūkio srityje – nuo pluoštinių kanapių nanokristalų ar išmaniojo šaldytuvo iki ekologiškų smidrų ar saulės šviesą galinčių pakeisti šviestuvų.

Nacionalinės dienos proga parodoje vyko išskirtinių lietuviškų ekologiškų ir tautinio paveldo gaminių, esančių ES saugomų produktų sąraše, degustacija. Parodos lankytojai galėjo mėgautis juoda duona, varškės sūriais su medumi, šakočiais, paragauti lietuviško midaus.

Pirmoji „EXPO“ paroda buvo surengta dar 1851 m. Londone. Lietuva joje dalyvauja jau 12 kartą. Pirmą kartą neoficiali Lietuvos ekspozicija šioje parodoje buvo įrengta 1900 m. išeivijos lietuvių pastangomis. Tuomet teminiame etnografijos paviljone Paryžiuje buvo pristatoma carinės Rusijos draudžiama lietuviška spauda, mūsų šalies tautiniai kostiumai.

Kategorijos: Kultūra, Naujienos, Užsienyje, Vaizdai ir garsai, Vaizdai protui, Visi įrašai | Žymos: , , , , , , , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė