Lietuviškas dokumentinis filmas „Meistras ir Tatjana“ varžysis tarptautinėse Jerevano filmų varžytuvėse (video) (0)

meistras_ir_tatjana_rengeju_nuotr-K100

„Meistras ir Tatjana“ | rengėjų nuotr.

Liepis 12 d. Armėnijos mieste Jerevane prasidėjo 12-asis tarptautinis Jerevano filmų šventė „Golden Apricot“, kurioje liepos 16 dieną dokumentinių filmų varžytuvėse varžysis ir režisierės Giedrės Žickytės ilgametražis dokumentinis filmas „Meistras ir Tatjana“.

Tai jau antroji tarptautinė filmo kelionė po itin sėkmingo starto Lietuvoje – šiais metais jis apdovanotas keturiomis „Sidabrinėmis gervėmis“, pagrindiniu Lietuvos kino operatorių asociacijos (LAC) apdovanojimu „Ąžuolas“ ir pagrindiniu Lietuvos kinematografininkų sąjungos apdovanojimu.

Jau nuo pirmųjų metų „Golden Apricot“ šventė garsėja išskirtiniais svečiais. Šiais metais tarp šventės dalyvių minimos ir dviejų garsių aktorių pavardės – viena žymiausių italų kino ekrano žvaigždžių Ornela Muti (Ornela Mutti) ir legendinė Nastasija Kinski (Nastassja Kinski), dirbanti su tokiais režisieriais kaip Romanas Polanskis (Roman Polański), Vimas Vendersas (Wim Wenders), Fransis Fordas Kopola (Francis Ford Coppola).

Filmas „Meistras ir Tatjana“ pasakoja legendinio lietuvių fotografo Vito Luckaus gyvenimo ir meilės istoriją. Namuose Vitas laikė gyvą liūtą. Aplinkiniai šį žmogų vadino vikingu, kopijavo jo manieras, išvaizdą, žavėjosi, stebėjosi, pavydėjo, bijojo, perpasakodavo būtas ir nebūtas istorijas. Su fotoaparatu jis išmaišė visą Sovietų Sąjungą. Vilniuje gyveno su gražuole žmona Tatjana ir jie tapo vieną ryškiausių 7‐ojo dešimtmečio porų. Ne mažiau ryškūs buvo ir jų namai – visada pilni vaišių, svečių iš tolimiausių pasaulio kampelių ir pokalbių iki aušros. Vitą Luckų prarijo aistra meilei, tiesai ir fotografijai.

Genialaus kūrėjo gyvenimo ir aistringos meilės istorija Lietuvos kino teatruose pasirodys spalio 16 dieną. Filmo išleidimą lydės kūrybinės grupės kelionė po šalies miestus ir miestelius.

Tarptautinė režisierės G. Žickytės filmo „Meistras ir Tatjana“ premjera įvyko birželio pradžioje vienoje seniausių Europoje Krokuvos dokumentinių ir trumpo metro filmų šventėje Lenkijoje:

Lietuvos kinematografininkų sąjungos, Lietuvių kino akademijos ir Europos dokumentinio tinklo (EDN) narė Giedrė Žickytė (gimė 1980 m.) baigė žurnalistiką Vilniaus universitete, aukštuosius podiplominius TV ir kino režisūros kursus Lietuvos muzikos ir teatro akademijoje bei fotografijos ir medijų meno magistro studijas Vilniaus dailės akademijoje. 2011 metais „Scanoramoje“ įvyko režisierės debiutinio dokumentinio filmo „Kaip mes žaidėmė revoliuciją“ nacionalinė premjera, po kurios filmas apkeliavo daugiau kaip 20 tarptautinių festivalių.

Kategorijos: Kultūra, Menas, Naujienos, Užsienyje, Vaizdai ir garsai, Vaizdai protui, Visi įrašai | Žymos: , , , , , , , , , , , , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė