Atidaryta Respublikinio piešinių konkurso „Langas į Lietuvą“ dalyvių paroda „Saulės žiedo“ žiedlapis (nuotraukos, video) (0)

L. Simaičio nuot.

L. Simaičio nuot.

Liepos 9-osios vakarą, „Saulės žiedo“ metu, Šiauliuose prie parodų vitrinų Vilniaus gatvės bulvare, buvo atidaryta respublikinio piešinių konkurso „Langas į Lietuvą“ dalyvių paroda. Jos metu konkurso organizatoriai ne tik džiaugėsi jaunųjų kūrėjų aktyvumu, bet ir įteikė prizus šauniausiems konkurso darbų autoriams.

Paroda – „Saulės žiedo“ žiedlapis

Parodos „Langas į Lietuvą“ atidarymas tapo konkurso-festivalio „Saulės žiedas“ dalimi. Kalbėdama apie tai, Šiaulių dailės mokyklos direktorė Irena Šliuželienė teigė: „Konkursas-festivalis „Saulės žiedas“ – labai svarbus Šiaulių miestui, tad norėjome į jį įnešti ir savo žiedlapį“.

Seimo narys ir ilgametis „Saulės žiedo“ rėmėjas Valerijus Simulikas taip pat akcentavo „Saulės žiedo“ svarbą Šiaulių miestui: „Tokie renginiai padeda, stiprina ir tvirtina regioną, o kuo stipresnis regionas – tuo stipresnė ir šalis“.

Etnografinių regionų metus pažymint

Piešinių konkursą organizavo Šiaulių dailės mokykla, prie kurios sumanymo prisijungė ir  bendraorganizatoriai: Etninės kultūros globos taryba, asociacija „Baltų centras“, Šiaulių Kultūros centro Etninės kultūros skyrius, Šiaulių turizmo informacijos centras. Visų organizavusių institucijų atstovai atvyko pasveikinti laureatų ir parodos atidarymo metu.

Konkursą organizatoriai skyrė etnografiniams regionų metams pažymėti. Su tuo susijęs ir pagrindinis konkurso tikslas – ugdyti vaikų tautinį tapatumą, skatinti pažinti Lietuvos tautą ir kultūrą, suvokti save kaip šios kultūros puoselėtojus.

Darbai nudžiugino originalumu ir įvairove

Meno kūrimas – tai nesibaigianti naujovių paieška, noras nustebinti ir pasirodyti kuo originaliau. Tuo pasižymėjo ir konkurso „Langas į Lietuvą“ darbai. „Ši paroda parodė, kad menas – tikrai kalba,“ – parodos atidarymo metu teigė Šiaulių miesto Turizmo informacijos centro direktorė ir viena iš konkurso-renginio „Saulės žiedas“ organizatorių Rūta Stankuvienė.

Konkursui „Langas į Lietuvą“ buvo pateikti 93 darbai iš 11 savivaldybių (Šiaulių, Joniškio, Radviliškio, Kuršėnų, Panevėžio, Kėdainių, Telšių, Kelmės, Užvenčio, Pagėgių, Kelmės raj. Kražių).

Kiekvienam konkurso dalyviui buvo suteikta kūrybinė laisvė – darbus jaunieji kūrėjai galėjo atlikti naudodami įvairias technikas. Vieni rinkosi piešimą tušu, guašu, akrilu, aliejiniais dažais, kiti – darbams naudojo tekstilės aplikacijas, fotografijas, grotažą, treti – savoms idėjoms perteikti ieškojo individualių, autorinių technikų, kurios stebino autorių ir mokytojų išmone.

Vaikai atskleidė kas jiems svarbiausia

Nereikia net klausti, vien peržvelgus parodoje eksponuojamus jaunųjų kūrėjų darbus matyti tai, kas vaikams svarbiausia. Autoriai darbams rinkosi įvairias temas: tautinių kostiumų raštus ir ornamentus, vaizdavo gyvybės medį, spalvingą šalies kraštovaizdį ir architektūrą. Darbuose galėjai išvysti užfiksuotų svarbiausių mūsų tautos kalendorinių švenčių akimirkų, gyvenimo ciklo apeigų. Norint kuo geriau pasirodyti konkurse, jauniesiems kūrėjams teko ne tik remtis savomis žiniomis apie lietuvių tautos kultūrą, bet ir pasigilinti į šalies mitologiją, tradicinius amatus ir tautodailę.

Kūrėjai apdovanoti politikų įsteigtais prizais

Susirinkę į parodos atidarymą žiūrovai liko sužavėti aukšta darbų kultūra, kūrėjų išradingumu, istorijos išmanymu ir meile gimtajam kraštui.

Matyt puikus paskatinimas kūrėjams buvo ir Lietuvos politikų jiems parodytas dėmesys, juk būtent jie įsteigė pagrindinius apdovanojimus. Augantiems menininkams prizus festivalio „Saulės žiedas“ didžiojoje scenoje įteikė Lietuvos respublikos Seimo nariai Arvydas Mockus, Valerijus Simulikas, Edvardas Žakaris. Europos parlamento narys Valentinas Mazūronis, nors ir negalėjo atvykti pasveikinti laureatų pats, tačiau savo įsteigtus prizus įpareigojo perduoti laureatams parodos organizatorius.

Be politikų įsteigtų prizų laureatams, kiti konkurso dalyviai dar buvo apdovanoti Etninės kultūros globos tarybos, Šiaulių informacijos turizmo informacijos centro, Tradicinių amatų meistro Alberto Martinaičio, Šiaulių miesto savivaldybės tarybos švietimo, kultūros ir sporto komiteto, Šiaulių dailės mokyklos įsteigtais prizais.

Iš Vilniaus į parodos atidarymą atvykęs Etninės kultūros globos tarybos pirmininkas Virginijus Jocius jauniesiems laureatams ir konkurso dalyviams taip pat palinkėjo neužmiršti savų šaknų, tapatybės ir toliau ją puoselėti.

„Langas į Lietuvą“ žiūrovų akims bus atviras viso konkurso-festivalio „Saulės žiedas“ metu, tad norintys pro jį pažvelgti, gali tai padaryti bet kada, sakė Rūta Stankuvienė: „Džiugu, kad turime tokią erdvę parodoms Šiaulių mieste – visada atvirą ir nemokamą galeriją kiekvieno praeivio žvilgsniui.“

Konkurso laureatų sąrašas:

Pirma amžiaus kategorija (1–4 kl.):

I vieta – Justė Lapinskaitė, Joniškio Algimanto Raudonikio mokykla, mokytoja Vladislava Ancevičienė.

II vieta – Agnė Gilvickytė, Radviliškio dailės mokykla, mokytoja Vida Šereivaitė.

III vieta – Gabija Dešriūtė, Kuršėnų meno mokykla, mokytoja Dalia Jokubauskienė.

Antra amžiaus kategorija (5–8 kl.):

I vieta – Paulina Vitauskaitė, Kuršėnų meno mokykla, mokytoja Indira Zebčiukienė.

II vieta – Aušrinė Žukauskaitė, Šiaulių dailės mokykla, mokytoja Jūratė Žuklienė.

III vieta – Aistė Navikaitė, Kėdainių dailės mokykla, mokytoja Eligija Venclovienė.

III vieta – Vaiva Noraitytė, Radviliškio dailės mokykla, mokytoja Dalia Labanauskienė.

Trečia amžiaus kategorija (9–12 kl.):

I vieta – Eglė Petrylaitė, Šiaulių dailės mokykla, mokytoja Edita Sūdžiūtė.

II vieta – Eglė Plukaitė, Radviliškio dailės mokykla, Dalia Labanauskienė.

III vieta – Ineta Šimkūnaitė, Radviliškio dailės mokykla, Dalia Morkienė.

Kategorijos: Visi įrašai | Žymos: , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė