Netekome Lietuvos partizano Albino Staugaičio (nuotraukos) (2)

Albinas_Staugaitis1

Albinas Staugaitis (1922-2015)

Mirė Lietuvos partizanas, tremtinys, politinis kalinys, buvęs Lietuvos Sąjūdžio Kauno Tarybos pirmininkas, Lietuvos politinių kalinių ir tremtinių bendrijos Kauno filialo ir Kovo 11-osios gatvės bendrijos steigėjas Albinas Staugaitis (1922-2015).

Dar sovietmečiu Staugaičių bute dažnai rinkdavosi kraštotyrininkai-folklorininkai-žygeiviai kai sovietinė valdžia išardydavo kurį nors jų kolektyvą ir neleisdavo rinktis. Čia buvo ruošiamasi ne vienai Rasos šventei, mokomasi liaudies dainų,… Jo įkurta Kovo 11-osios gatvės bendrija pirmoji Kaune pradėjo švęsti Žolines prie Kovo 11-osios g. 43-iojo namo kieme pastatyto kryžiaus. Šiemet šia bus švenčiamos Žolinės jau 19-ą kartą.
Albinas Kundrotas-Staugaitis gimė 1922 m. gruodžio 22 d. Gražiškių km., Barzdų valsč., Antaninos Sadauskaitės-Kundrotienės ir Jono Kundroto šeimoje. Albinas Staugaitis mokėsi Gražiškių pradinėje mokykloje, Pilviškių progimnazijoje ir Vilkaviškio gimnazijoje. Dirbo Gražiškių pradinės mokyklos mokytoju, dalyvavo partizaniniame judėjime. 1948 m. nuteistas 10 metų lagerio. Kalėjo Karagandos srityje: Temlage (Dubrovlage), Mordovijoje ir Pesčianlage. Susituokė su bendražyge Ona Staugaityte-Staugaitiene. 1956 m. grįžo į Lietuvą. Baigė Kauno politechnikumą, dirbo statybos darbų vykdytoju. Kartu su žmona aktyviai dalyvavo Lietuvos valstybingumo atkūrimo veikloje. Buvo ilgametis Kauno skyriaus sąjūdžio tarybos pirmininkas.

Albinas Staugaitis kūrė kryžius, koplytstulpius, rūpintojėlius. Jo darbus galima rasti Griškabūdyje, Gražiškiuose, Žvirgždaičiuose, Šunskuose, Pilviškiuose, Anykščiuose, Girkalnyje, Kaune, Ignalinoje ir kitose Lietuvos vietose.

Visą savo gyvenimą Albinas Staugaitis vadovavosi tautinėmis, patriotinėmis vertybėmis, mylėjo savo Tėvynę ir šeimą. Stengėsi, kad Tautos meilės idėjos būtų perduotos jaunajai kartai.

Albinas Staugaitis.1
Velionis bus pašarvotas liepos 14 d. (antradienį) nuo 13 val. prie Šv. Antano bažnyčios esančių laidojimo namų II salėje. Kaune.

Išlydėjimas liepos 15 d. (trečiadienį) 13.30 val. į Gražiškių km. kapines, Barzdų sen., Šakių r.

Kategorijos: Lietuvoje, Naujienos, Visi įrašai, Visuomenė, Žmonės | Žymos: , , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė