Kviečia Romuvos stovykla „Švenčionija“ (nuotraukos, video) (1)

Romuvos stovykla 2012 m. | Alkas.lt, J. Vaiškūno nuotr.

Romuvos stovykla 2012 m. | Alkas.lt, J. Vaiškūno nuotr.

Šią vasarą, kaip ir kasmet, rugpjūčio 10-16 dienomis Lietuvos Ramuvų Sąjunga Dvarciškių kaime (Švenčionių r.) surengs jaunimui skirtą etnokultūrinę vasaros stovykla. Šį kartą stovyklos skiriama – Švenčionijai .

„Švenčionija – tai visa tai, kas mus supa – visas Švenčionių kraštas su jo šventvietėmis, pilkapiais ir piliakalniais, su šventąją Lietuvos žeme, su stipriu protėvių dainų, giesmių ir sakmių palikimu, su senaisiais protėvių papročiais.

Stovykloje bus skaitomos paskaitos apie rytų aukštaičių – Švenčionių, Adutiškio, Ignalinos krašto dvasinį paveldą – mitologiją, folklorą, pasakojamąją tradiciją, tarmes, istorinį ir archeologinį palikimą. Aplink stovyklavietę esančiose pievose ir miškuose stovyklautojai turės puikią galimybę susipažinti su vietine žoliavimo – vaistažolių rinkimo ir naudojimo papročiais.

Stovykla, kaip ir kasmet bus neatsiejama nuo dainų, giesmių, sutartinių. Šiais metais jos skambės Švenčionių krašto tarme. Stovyklautojų taip pat lauks pažintiniai aplinkinių gamtos bei kultūros paminklų lankymo žygiai.

Po paskaitų stovyklavietėje pušės amatininkai, mokydami pasisiūti tautinius drabužius ir pasigaminti dirbinius iš odos (apavą, krepšelius) pagal archeologinius pavyzdžius galima bus pasigaminti žalvario papuošalų, išmokti drožybos meno, senoviniu būdu nusivyti juostų, pasisiūti marškinius, išmokti skambinti kanklėmis. Skambės Labanoro dūdą, gaus ragai. O sulaukus vakaro galima bus pamiklinti kojas liaudies šokių vakaronėse.

Vakarojant prie laužo bus gera proga padainuoti ir pabendrauti su bendraminčiais o dienos nuovargį galėsite nusiprausti kaimiškoje pirtyje.

Rugpjūčio 15 d., kaip ir kasmet stovykloje bus švenčiama iškilminga Žolinių šventė, vyks Žemynos pagerbimo apeigos.

O kur dar kluono kino teatras, rytinė mankšta, stovyklos košės virimas ir galybė kitų veilų.

„Lietuvos Ramuvų sąjunga – pirmoji visuomeninė organizacija, pradėjusi rengti etnokultūrines stovyklas. Ramuvos stovyklos kasmet rengiamos jau nuo 1989 metų. Mes siekiame, kad mūsų protėvių paveldas taptų mūsų savastimi, praturtintų mūsų gyvenimą, padėtų mums išlikti savimi šiame vis labjau vienodėjančiame pasaulyje“, – sako pagrindinė stovyklos rngėja, Lietuvos ramuvų sąjungos pirmininkė, Lietuvos Romuvos Krivė Inija Trinkūnienė.

Stovyklai dalinę finansinę paramą yra skyrusi Lietuvos kultūros taryba.

Registruotis į stovyklą galima internetu ČIA.

Telefonas pasiteiravimui 8 676 74057.

2013 m. Romuvos stovyklas akimirkos Vytauto Daraškevičiaus nuotraukose:

2010 m. Romuvos stovyklas akimirkos Vytenio Leko nuotraukose:

Virginijaus Kašinkos videoprisiminimai iš 2012-ųjų Romuvos stovyklos:

„Kur sakuolalis ten gegutela“:

Saulės palydėjimas:

Kategorijos: Etninė kultūra, Kultūra, Lietuvoje, Naujienos, Vaizdai ir garsai, Vaizdai sielai, Visi įrašai | Žymos: , , , , , , , , , , , , , , , .

1 komentaras

  1. Ženklas:

    Kažkaip netikiu, kad tik vienoje vietoje Lietuvoje – Dvarciškėse, bus švenčiamos Žolinės romuvietiškai. Dabar Googl paklausus – Žolinės 2015, -išmeta vie tik žydkrikščioniškus kažkokios Marės atlaidus. Kas žinote, kas galite pasidalinkite kur bus švenčiamos mūsiškos lietuviškos Žolinės, kad būtų galima pasirinkti vietą Žolinių šventimui, prisidėti paruošimo darbuose ir su meile dalyvauti.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė