Netekome garsaus aktoriaus Leonardo Zelčiaus (nuotraukos) (0)

Leonardas_Zelcius(portretas)_a.a-K100

Leonardas Zelčius (1928–2015) |NKDT nuotr.

Liepos 11 d. po sunkios ligos, eidamas 88-uosius metus, mirė nacionalinio Kauno dramos teatro (NKDT) legenda, aktorius, režisierius bei pedagogas Leonardas Zelčius (1928–2015).

Teatro meno meistras gimė 1928 m. gegužės 9-ąją Kaune. Baigęs Kauno „Aušros“ gimnaziją, 1945–1948 m. mokėsi Kauno dramos teatro studijoje, 1948–1952 m. studijavo Maskvos Lunačiarskio teatro meno institute (GITIS). Nuo 1952 m. Nacionalinio Kauno dramos teatro  aktorius.

Su iškiliausiais to meto režisieriais sukurta daugiau nei šimtas vaidmenų teatre: Figaras (P. C. de Beaumarchais „Figaro vedybos“, 1952), Baronas Tuzenbachas (A. Čechov „Trys seserys“, 1960), Radvila Rudasis (J. Grušo „Barbora Radvilaitė“, 1972), Faibčikas (Keturakio „Amerika pirtyje“,1974), Lupas (M. Koress „Senelių namai“, 1986), Senis (E. Ionesco „Kėdės“, 1990), Karis (R. Nash „Lietaus“ (Lietaus pardavėjas), 1994), Taleiranas (J. Claude Brisville „Vakarienė“,  1996) ir kt.

Kine:  „Žingsniai naktį“ (1962), „Herkus Mantas“ (1972), „Čia mūsų namai“ (1984), „Vizitas pas minotaurą“ (1986),  „Vaikai iš „Amerikos“ viešbučio“ (1990), „Žalčio žvilgsnis“ (1990), „Mėnulio Lietuva“ (1997).

Televizijoje :  „Žentas“ (1976), „Kaimynai“, (1979), „Būkit kaip saulė“ (1985),    „Vilius Karalius“ (1988) bei  visos Lietuvos  pamiltas tėveliukas Lionginas Šeputis iš serialo „Giminės“ (1993–2000).

Kūrėjas savo unikalia scenine ir gyvenimiška patirtimi nenuilstamai dalijosi su  jaunąja karta. 1972 m. L. Zelčius vadovavo Kauno politechnikos instituto studentų teatrui, 1995–1998 m. aktoriaus profesijos paslapčių mokė Aukštesniosios aktoriaus meistriškumo mokyklos studentus.

Už ilgametę tarnystę teatro menui L. Zelčiui suteiktas Lietuvos liaudies artisto vardas, 1998 m. įteiktas LDK Gedimino ordino Komandoro kryžius, 2013 m. – Lietuvos Respublikos Kultūros ministerijos garbės ženklas „Nešk savo šviesą ir tikėk“.

Visas Maestro kūrybinis kelias scenoje paženklintas savęs atnašavimu iki paskutinės akimirkos, paskutinio fizinės ir dvasinės jėgos syvo. Tai įprasmina amžinąjį atilsį L. Zelčiaus pasakyti žodžiai apie aktoriaus misiją: „Nors aktoriaus menas ir trumpalaikis, tačiau autentiška, tikra kūryba nemiršta. Aktoriaus talentas, emocijos ir įtaiga neišnyksta, o susilieję su žiūrovų jausmais, atgimsta jų dvasioje.“

Atsisveikinimas su a.a. Leonardu Zelčiumi  Nacionaliniame Kauno dramos teatre liepos 14 d. nuo 11 iki 21 val. ir  liepos 15 d. nuo 9 iki 11.30 val.

Urna iš teatro išnešama liepos 15 d., 11.30 val. 

Šv. Mišios už velionį aukojamos liepos 15 d., 12 val., Kauno Šv. apaštalų Petro ir Povilo arkikatedroje  bazilikoje.

Po Mišių – laidotuvės Petrašiūnų kapinėse.

Artimųjų pageidavimu su Maestro atsisveikinkime pagerbdami Jį vasaros žiedu. 

NKDT informacija ir nuotraukos

Dėl L. Zelčiaus mirties užuojautą pareiškė Lietuvos valstybės vadovai

Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalios Grybauskaitės savo ir visų Lietuvos žmonių vardu pareikštoje užuojautoje rašoma:

„Ilgametis Nacionalinio Kauno dramos teatro aktorius, sukūręs daugybė įsimintinų vaidmenų, žiūrovų ir kolegų buvo vertinamas kaip nepailstantis profesionalas, maksimaliai atsiduodantis savam pašaukimui“.

Prezidentės teigimu, L. Zelčius buvo garbinga asmenybė, įkvėpusi ne vieną jaunosios kartos aktorių ir režisierių. Dėl aktoriaus netekties šalies vadovė pareiškė užuojautą L. Zelčiaus artimiesiems, kolegoms ir visiems jo talento gerbėjams.

Seimo Pirmininkė Loreta Graužinienė užuojautą dėl L. Zelčiaus mirties savo ir visų Seimo narių vardu išreiškė Velionio šeimai, artimiesiems, draugams ir visai teatro bendruomenei.

„Lietuva neteko daugelį metų savo talentu visus žavėjusio aktoriaus, įnešusio svarų indėlį plėtojant teatro ir kino meną, pedagogo, aktorinio meistriškumo pamokas su atsidavimu dalijusio jaunimui, pasirinkusiam aktorystės ir režisūros  kelią,“ – teigia Seimo Pirmininkė.

Seimo vadovė L. Zelčiaus artimiesiems, kolegoms ir visiems aktoriaus talento gerbėjams netekties valandą palinkėjo paguodos ir stiprybės.

Užuojautą pareiškė ir Ministras pirmininkas Algirdas Butkevičius. „Šiandien visas kultūros pasaulis liūdi, mes liūdime kartu su juo, nes netekome puikaus aktoriaus, teatro meno meistro, atsidavusio pedagogo. Nuoširdžiai užjaučiu artimuosius, gimines, kolegas ir visus maestro talento gerbėjus. Leonardas Zelčius išliks mūsų visų atmintyje bei gyvens per savo kūrybą“, –  rašoma Ministro Pirmininko užuojautoje.

Kategorijos: Kultūra, Lietuvoje, Menas, Naujienos, Visi įrašai, Visuomenė, Žmonės | Žymos: , , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė