Rietavo turgaus dienomis – atgis viduramžiai (0)

valaiciai-salia-skudziu-rengeju-nuotr

Rengėjų nuotr.

Liepos 26 dieną, sekmadienį, prie Rietavo turgaus  pirmą kartą bus surengtas Viduramžių karybos, amatų ir folkloro kiemelis. Nuo 10 iki 13 valandos kiemelio lankytojus džiugins gyvosios istorijos pamokos – skambės folkloro muzika, veiks sutartinių mokykla, bus rodomi senieji amatai, kariai perteiks viduramžių mūšius, bus galima pašaudyti iš lanko. Nuo rugpjūčio mėnesio kiemelis veiks kiekvieną sekmadienį.

Daug dėmesio vaikams

Viduramžių karybos, amatų ir folkloro kiemelyje vaikams bus skirta daugelis tautosakos ir folkloro užsiėmimų. Kol tėvai vaikštinės po kiemelį ar apsipirkinės Rietavo turguje, vaikai dalyvaus būreliuose, skirtuose susipažinti su lietuvių mitologija, liaudies dainomis ir tradicijomis – bus sekamos pasakos, šokamos sutartinės, žaidžiami rateliai, vyks meniniai ir vaidybiniai užsiėmimai. Tikime, kad vaikai, pažinę mūsų protėvių kultūrą, bus aktyvesni, doresni ir pilietiškesni, pamils savo šalį ir savo gimtinę.

Erdvė vietiniams amatininkams

Atidarymo dieną senuosius lietuvių amatus rodys ir kviestiniai svečiai, tačiau pagrindinis kiemelio tikslas – sukurti erdvę vietos amatininkams ne tik parduoti savo darbus, bet ir perteikti paties amatą ypatybes, skleisti tradiciją. Norintys prekiauti savo dirbiniais ar tradiciniais maisto gaminiais amatininkai kviečiami jau dabar užsiimti vietą kiemelyje (tel. Nr. 8 605 50501).

Pažintis su istorija

Kiekvienas žinome – mūsų valstybės istorija didi ir turininga. Pažįstantis krašto istoriją išmoksta kitaip vertinti ir dabarties įvykius. Kiemelio tikslas – atspindėti didingiausią mūsų tautos gyvavimo laikotarpį – viduramžių Lietuvą. Kiemelyje pamatysite, kaip ir kokiais ginklais kaudavosi mūsų protėviai, galėsite pabandyti paleisti strėlę, pakilnoti kalaviją, pasimatuoti šalmą. Susipažinsite su mitologija, gilia ir subtilia senąja baltų religija, suprasite, kad dainuoti nepaprastas sutartines išties yra paprasta.

Viduramžių karybos, amatų ir folkloro kiemelio rengėjai kviečia amatininkus norinčius prekiauti savo gaminiais, folkloro dainininkus norinčius pakoncertuoti ir visus kitus galinčius kaip nors kitaip prisidėti prie šio sumanymo įgyvendinimo skambiniti 8 605 50501 arba rašyti el. paštu. valaiciusvirnas@gmail.com

Renginio vieta:

rietavo-turgus

Kategorijos: Etninė kultūra, Kultūra, Lietuvoje, Naujienos | Žymos: , , , , , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė