Įkurta Kriūkų Romuva (nuotraukos, video) (3)

Iurta-Kriuku-Romuva-Kauno-Santakos-Romuvos-nuotr

Įkurta Kriūkų Romuva | Kauno Santakos Romuvos nuotr.

Minint Lietuvos karaliaus Mindaugo karūnavimo ir Valstybės dieną Kriūkuose, Šakių rajone, ant Žemosios Panemunės piliakalnio, buvo įkurta Kriūkų Romuva, kuriai vadovauti ėmėsi kraštietis Virgilijus Avižonis. Įkūrimo apeigoms vadovavo Lietuvos Romuvos Krivė Inija Trinkūnienė.

Šventė prasidėjo aukure įkūrus ugnį ir giesmėmis bei aukomis pasveikinus Gabiją ir Žemyną bei Perkūną. Naująją Romuvą sveikino gausus būrys svečių. Sveikinimo kalbą tarė Kriūkų seniūnė Audronė Impolienė bei Kriūkų bendruomenės moterys, Kauno Romuvos bendrijos vaidila Valdas Pukas Romuvai dovanojo rankraštį, Šventėje negalėjusi dalyvauti Daiva Šeškauskaitė siuntė linkėjimus visiems susirinkusiems ir užkūrusi ugnį Sargelių Romuvos aukure, savo mintimis prisijungė prie šventės apeigų.

Liepos 6 d., 21 val. jau tradiciškai ant Žemosios Panemunės piliakalnio, kaip ir visoje Lietuvoje, buvo giedamas Lietuvos valstybės himnas. Po Romuvos įšventinimo apeigų laukti himno giedojimo padėjo Kriūkų bendruomenės moterys, atlikdamos begalę gražių Lietuvių liaudies dainų. Himną sugiedoti padėjo trimitininkas Nerijus. O sugiedojus himną, šventės svečiai buvo vaišinami šventiniu viralu. Paskui visi šventės dalyviai Žemosios Panemunės piliakalnį pagerbė apeigine eisena.

Šventinę dieną buvo juntamas ne tik žmonių artumas, bet ir dievų prisilietimas: iš dangaus nugriaudėjo Perkūnas, po ilgos karščio bangos Žemę pasveikino lietus, piliakalnyje įsisuko vėjas, o viską vainikavo saulės nušvitimas, kuris leido džiaugtis nuostabia švente.

Kategorijos: Kultūra, Lietuvoje, Naujienos, Religija, Vaizdai ir garsai, Vaizdai sielai, Visi įrašai | Žymos: , , , , , , , , , , , .

3 komentarai

  1. Jorė Jorūnė:

    Gera naujiena 🙂 Sėkmės naujajai Kriūkų Romuvai! Klestėkit ir plėskitės 🙂

  2. )..(:

    Virgi,saunu !labai grazios nuotraukos.

  3. Perkūno Paukštis:

    Dievai su jumis.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė