Paskelbti žurnalistikos varžytuvių „Kolumbas LT“ Lietuvos metų keliautojai (nuotraukos) (0)

DSC09096-K100

Paskelbti žurnalistikos varžytuvių „Kolumbas LT“ Lietuvos metų keliautojai | L. Senkaus nuotr.

Liepos 9 d. Vilniuje paskelbti ir apdovanoti geriausi Lietuvos metų keliautojai. Geriausiais keliautojai pripažinti šešiose kategorijose: metų kelionės istorijos; metų kelionės fotografijos, metų kelionės vaizdo filmuko, šeimos kelionės, kelionės po Lietuvą ir metų keliautojo.

Nugalėtojais šiemet tapo: Linas Senkus, už kelionių istorija apie galimą Kolumbo lietuvišką kilmę, keliaujant po Madeiros salą, kurioje gimė ir pats garsusis portugalų keliautojas Kolumbas; Danas Macijauskas, už  nuotraukų ciklus, kuriuose įamžintos ekstremalių pomėgių akimirkos Pietų Amerikoje; Danas Macijauskas, už trumpą vaizdo pasakojimą apie dramatišką Himalajų šerpų gyvenimą; Renata Kilinskaitė, už nuotraukomis atskleistą lietuviško pajūrio grožį žiemą; Simonas Grakavinas, už kelionę su šeima po Kanarų salas, ne tik gulint paplūdimyje, bet ir aktyviai atrandant salų gamtos stebuklus kartu su mažamečiais vaikais.

Metų keliautoju šiemet išrinktas Vytautas Bukauskas, kuriam keliavimas yra tapęs gyvenimo būdu, už 2014 m. įvykdytą pirmąjį Lietuvos keliautojų apsilankymą Komorų salyne ir pirmą įkopimą į aukščiausią jų kalną – Kartalos ugnikalnį (2361 m), turintį didžiausią veikiančio vulkano kraterį pasaulyje 3 km x 4 km.

Metų keliautojai išrinkti iš nacionalinio kelionių žurnalistikos varžytuvių „Kolumbas LT“ dalyvių būrių. Šiemet konkurse dalyvavo 31 dalyvis, konkursui pateikęs 54 darbus. Šiemet konkursas vyko jau antrą kartą.

Varžytuvės skirtos pagerbti Lietuvos žmones, entuziastus, kurie keliaudami užfiksuoja įdomias patirtis ir jomis dalinasi su kitais per savo rašinius, nuotraukas ar vaizdo filmukus.

„Varžytuvėse buvo išaiškinti labiausiai motyvuoti keliaujantys žmonės, nebijantys iššūkių ir atradimų, kaupiantys dvasines vertybes ir ieškantys tikslingo pasaulio pažinimo. Norime, kad ir toliau kelionėmis būtų siekiama žinių ir asmeninių atradimų”, – džiaugėsi varžytuvių „Kolumbas LT“ rengėjas, keliautojas Gerimantas Statinis.

Metų keliautojus iš varžytuvių dalyvių išrinko komisija, vadovaujama žinomo žurnalisto ir keliautojo Algimanto Čekuolio: „Žurnalistą maitina kojos ir ratai. Aš pats esu pėsti perėjęs visą Latviją. Bet žmogui svarbu ne tik keliauti, bet dar ir gerai žinoti, kur keliauji“.

DSC09092-K100

Paskelbti žurnalistikos varžytuvių „Kolumbas LT“ Lietuvos metų keliautojai | L. Senkaus nuotr.

Komisijoje taip pat dalyvavo:  keliautojas Dainius Kinderis, Lietuvos geografų draugijos prezidentė prof. dr. Dovilė Krupickaitė, kelionių rašytoja Kristina Stalnionytė, LRT  režisierė Miglė Greičiuvienė, „National Geographic Lietuva“ vyriausiasis redaktorius Frederikas Jansonas, varžyutuvių „Kolumbas LT’2014“ nugalėtojas Gytis Juodpusis, Interneto žiniasklaidos asociacijos pirmininkė Aistė Žilinskienė ir LŽS Kelionių ir pramogų klubo pirmininkas Gerimantas Statinis.

Pagrindiniams nugalėtojams kiekvienoje nominacijoje atiteko 500 eurų vertės kuponai apsipirkti aktyvaus laisvalaikio aprangos „Hiatus Columbia“ parduotuvėje.

Kategorijos: Gamta ir žmogus, Kelionės, Lietuvoje, Naujienos, Visi įrašai, Visuomenė, Žiniasklaida | Žymos: , , , , , , , , , , .

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė