NATO pajėgų integravimo vieneto vadas: Esu pasiryžęs dirbti tiek Lietuvai, tiek NATO (0)

Jakobas-Siugardas-Larsenas-kam.lt-i.budzeikaites-nuotr

Pulkininkas Jakobas Siugardas Larsenas | kam.lt, I.Budzeikaitės nuotr.

Lietuvoje steigiamam NATO pajėgų integravimo vienetui vadovaus Danijos kariuomenės pulkininkas Jakobas Siugardas Larsenas (Jakob Søgård Larsen). Jis šias pareigas pradės eiti nuo rugpjūčio 1 dienos. Šio NATO štabo vado pavaduotoju bus Lietuvos karininkas pulkininkas leitenantas Mindaugas Petkevičius.

„Tai, kad Lietuvoje turime NATO štabą – tai NATO viršūnių susitikimo Velse metu priimtų sprendimų įgyvendinimas ir dar vienas NATO buvimo Lietuvoje įrodymas,“ – sakė krašto apsaugos ministras Juozas Olekas per NATO pajėgų integravimo vieneto atvirų dieną, surengtą Lietuvos kariuomenės Jungtiniame štabe Vilniuje, kuriame veiks naujasis tarptautinis vienetas.

„Svarbiausia yra tai, kad Lietuvoje pradės veikti NATO štabas. Iš savo patirties galiu pasakyti, kad turint tokią vadavietę prireikus būsime pasirengę greitai priimti kad ir divizijos lygmens vienetą,“ – sakė NATO pajėgų integravimo vienetui vadovausiantis plk. J. S. Larsenas.

Pulkininkas pabrėžė, kad savo darbą mato kaip komandinį, tiesiogiai bendradarbiaujant su Lietuva. „Eidamas šias pareigas esu pasiryžęs dirbti tiek Lietuvai, tiek NATO,“ – sakė NATO pajėgų integravimo vienetui Lietuvoje vadovausiantis plk. J. S. Larsenas.

Iki paskyrimo į šias pareigas plk. J. S. Larsenas vadovavo Lenkijoje veikiančios NATO Daugianacionalinio Šiaurės rytų korpuso vadavietės Logistikos operacijų skyriui. Pulkininkas turi didelę darbo tarptautinėje aplinkoje patirtį, taip pat yra patyręs steigiant naujus karinius vienetus. Nuo 2012 metų jis du kartus dalyvavo NATO tarptautinėje operacijoje Afganistane, kur ėjo operacijos logistinio aprūpinimo skyriaus viršininko ir NATO operacijos vadovybės patariamosios grupės viršininko pareigas. Iš viso plk. J. S. Larsenas tarptautinėse operacijose dalyvavo šešis kartus.

NATO pajėgų integravimo vienetas – bus viena iš priešakinių NATO vadaviečių Lietuvoje. Šis štabas bus atsakingas už sąjungininkų itin aukštos parengties pajėgų (Very High Readiness Joint Task Force, VJTF) ir papildomų greitojo reagavimo elementų dislokavimą mūsų regione. Štabas veiks kaip sąveikos tarp nacionalinių ir NATO pajėgų tarpininkas – prisidės prie gynybos planavimo, sąjungininkų mokymų ir pratybų, taip pat bus atsakingas už ryšio tarp NATO operacinių vadaviečių palaikymą.

Tarptautiniame štabe Vilniuje tarnaus apie 40 karių, kurių pusę sudarys Lietuvos karininkai ir puskarininkiai, likę bus skiriami iš NATO šalių, planuojama, kad tai bus atstovai iš 13 šalių.

Lietuvoje įsikūrusio NATO pajėgų integravimo vieneto inauguracija numatyta rudenį, tačiau tiek Lietuvos, tiek ir kitų šalių NPIV jau yra pradėję savo veiklą.

Atsižvelgiant į Rusijos agresiją pietryčių Ukrainoje ir pasikeitusią saugumo situaciją, 2014 m. NATO Velso viršūnių susitikime buvo patvirtintas NATO parengties veiksmų planas ir nuspręsta Baltijos šalyse, Lenkijoje, Rumunijoje ir Bulgarijoje įkurti NATO pajėgų integravimo vienetus. Pagrindinis šių elementų tikslas – palengvinti itin aukštos parengties jungtinių pajėgų ir papildomų greitojo reagavimo elementų dislokavimą regione, siekiant išlaikyti Aljanso gebėjimą greitai reaguoti į besikeičiančią situaciją.

NATO štabas Vilniuje, veikdamas kartu su nacionalinėmis pajėgomis, identifikuos šalyje transporto mazgus, svarbiausią logistinę ir kitos paskirties infrastruktūrą, kuri leis NATO greitojo reagavimo pajėgas perdislokuoti į regioną kiek įmanoma greičiau.

Padedant NATO Pajėgų integravimo vienetui, kai kurie ypač greito reagavimo pajėgų vienetai prireikus galės būti perdislokuoti jau per 2 dienas, kiti – per mažiau nei savaitę.

Kategorijos: Lietuvoje, Naujienos, Visi įrašai | Žymos: , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė