Lietuvos kariuomenės instruktoriai mokys Ukrainos karius (0)

Lietuvos-kariai-tarptautinese-pratybose-ukrainoje-2014-KAM-nuotr-K100

Lietuvos kariai tarptautinėse pratybose Ukrainoje 2014 m. „Rapid Trident“ | KAM nuotr.

Lietuva į Ukrainą siunčia keturis kariuomenės instruktorius, kurie kartu su Jungtinių Amerikos Valstijų kariais mokys Ukrainos karius. Liepos 8 dieną Lietuvos kariai misijos vietą pasiekė ir pradės ruoštis užduoties vykdymui.

„Siųsdami Lietuvos kariuomenės instruktorius į Ukrainą padedame stiprinti ir reformuoti šios šalies karines pajėgas ir taip prisidedame prie jau teikiamų Ukrainai paramos priemonių, “ – sako krašto apsaugos ministras Juozas Olekas.

Ukrainos karius mokys Mechanizuotosios pėstininkų brigados  Lietuvos didžiojo kunigaikščio Kęstučio mechanizuotojo pėstininkų bataliono kariai. „Mūsų kariai Ukrainoje kartu su mūsų sąjungininkais Jungtinių Amerikos Valstijų 173-ios oro desanto brigados instruktoriais mokys Ukrainos nacionalinės gvardijos karius veikti individualiai ir padalinio sudėtyje,“ – sakė Lietuvos kariuomenės Sausumos pajėgų vadas generolas majoras Almantas Leika.

JAV Ukrainoje vykdo mokymo programą Ukrainos nacionalinei gvardijai, o Lietuva prisideda prie šios programos ir siunčia savo karinius instruktorius.

Tai ne pirmas kartas, kai Lietuva prisideda rengiant Ukrainos karius. Šių metų pradžioje Lietuvos kariuomenės paramedikai drauge su amerikiečiais teikė medicinos paramą ir prisidėjo rengiant Ukrainos kariuomenės paramedikus.

Nuo pat Rusijos Federacijos karinės agresijos Ukrainoje, Lietuva aktyviai palaiko Ukrainos nepriklausomybę ir teritorinį vientisumą, taip pat remia Ukrainą visomis įmanomomis ir teisiškai leidžiamomis formomis.

Be to, Lietuvos karių reabilitacijos centre ir civilinėse sveikatos priežiūros įstaigose priimami gydytis sužeisti ukrainiečiai, dalyvavę antiteroristinėje operacijoje. Su Ukraina taip pat bendradarbiaujama ukrainiečių personalo mokymo Lietuvoje, bendrų karinių pratybų organizavimo, bendros Lietuvos, Lenkijos ir Ukrainos brigados steigimo ir kt. srityse.

Kategorijos: Lietuvoje, Naujienos, Visi įrašai | Žymos: , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė