„Saulės žiede“ pirmosios konkurso dienos rezultatai labiausiai nudžiugino turkus, latvius ir australus (video, nuotraukos) (0)

G. Stugo nuotr.

G. Stugo nuotr.

Liepos 7 d. vakarą tarptautinio folkloro konkurso-renginio „Saulės žiedas“ didžiojoje scenoje buvo paskelbti pirmosios konkurso dienos rezultatai ir apdovanoti laimėtojai. Kolektyvai varžėsi trijose kategorijose: Tradicinio folkloro šokėjų grupių, tradicinio dainavimo grupių ir solo vokalistų. Turkijos, Latvijos ir Australijos kolektyvai pasirodė geriausiai ir pelnė po dvi prizines vietas.

Pirmojoje kategorijoje (tradicinio folkloro šokėjų grupės) pirmąją vietą iškovojo Ispanijos kolektyvas „Es Broll“, antrąją – Turkijos Bahcesehir universiteto liaudies šokių bendruomenės jaunimo ir sporto klubo asociacija, o trečiąją – Vengrijos folkloro ansamblis „Csutora“.

Tradicinio dainavimo grupių kategorijoje pirmąją vietą laimėjo Radviliškio kultūros centro folkloro ansamblis „Aidija“, antroji vieta atiteko post tradicinio folkloro ansambliui „Rikši“ iš Latvijos, o trečiosios vietos apdovanojimą pelnė Australijos ansamblis „Pamesta klumpė“.

Visus nustebino solo vokalistų kategorijos rezultatai – apdovanoti net 5 geriausi atlikėjai. Šioje kategorijoje neaplenkiamas buvo Australijos lietuvis Steponas Levickis. Antrosios vietos apdovanojimas skirtas iš karto dviems atlikėjams – Latviui Eriks Zeps ir Rumunei Andrea Ghitiu. Trečiosios vietos laimėtojai paskelbti taip pat du – tai Azerbaidžanietis Javanshir Bayramov ir turkas Erdem Kiliç.

Tarptautiniame folklore konkurse-renginyje „Saulės žiedas“ varžosi kolektyvai iš 11 pasaulio šalių (Australijos, Azerbaidžano, Ispanijos, Kosta Rikos, Latvijos, Lenkijos, Rumunijos, Rusijos, Vengrijos ir Lietuvos). Liepos 8 d. vyks antroji konkursinės programos dalis, kurios metu bus varžomasi stilizuoto folklore šokėjų grupių, instrumentinės muzikos grupių, solo instrumentalistų kategorijose.

Kategorijos: Kultūra, Menas, Visi įrašai | Žymos: , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė