Reikšminga elektros energijos kainos dalis vis dar nepakankamai skaidri (0)

theiet.org nuotr.

theiet.org nuotr.

Energetikos ministerija vienerius metus vėluoja įgyvendinti Vyriausybės 2012–2016 m. programos prioritetinę priemonę – peržiūrėti viešuosius interesus atitinkančių paslaugų (VIAP) nustatymo principus ir jų kompensavimo tvarką. Atsižvelgdama į tai, Valstybės kontrolė atliko išankstinį tyrimą, kurio metu siekė nustatyti riziką, kylančią taikant neperžiūrėtą VIAP schemą.

Elektros energijos kainoje, kurią moka visi elektros energijos vartotojai, VIAP dedamoji 2015 m. sudaro 1,642 euro ct/kWh. Atlikus tyrimą paaiškėjo, kad galiojanti VIAP teikimo schema Lietuvoje nėra pakankamai skaidri, o sprendimai dėl šių paslaugų formavimo priimami neatlikus jų poreikio analizės.

Sumažinus VIAP išlaidas, atsirastų galimybė atitinkamai sumažinti galutinę elektros energijos kainą vartotojams. Todėl būtina atlikti VIAP sąrašo analizę dėl vienos ar kitos paslaugos būtinumo ir aiškiai įvardyti jų naudą visuomenei.

Energetikos ministerija yra įsipareigojusi parengti Elektros energetikos įstatymo pakeitimus, atsižvelgiant į elektros energijos rinkos pokyčius bei siekiant aiškaus ir skaidraus VIAP lėšų surinkimo, išmokėjimo ir administravimo.

Be to, ministerija iki 2015 m. pabaigos turi parengti atnaujintą Nacionalinės energetikos strategijos projektą, užtikrinsiantį ekonomiškai optimalų ir vartotojams palankų apsirūpinimą energijos ištekliais.

Viešuosius interesus atitinkančios paslaugos – tai atsinaujinančių energijos išteklių plėtra, kogeneracija (bendra šilumos ir elektros energijos gamyba), energijos tiekimo saugumo ir sistemos rezervų užtikrinimas, elektros tinklų optimizavimas, radioaktyviųjų atliekų tvarkymas, strateginių energetikos projektų finansavimas.

Kategorijos: Energetika, Gamta ir žmogus, Lietuvoje, Naujienos, Visi įrašai | Žymos: , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė