Leidimai gyventi Lietuvoje bus išduodami atsakingiau (0)

migracijos departamentas

alkas.lt nuotr.

Liepos 8 d. Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė pasirašė Užsieniečių teisinės padėties įstatymo pataisas, kurios sustiprins nacionalinį saugumą ir užtikrins atsakingą leidimų gyventi Lietuvoje išdavimo tvarką.

Prezidentė pabrėžia, kad Lietuva yra atvira sąžiningai dirbti ir gyventi mūsų šalyje norintiems žmonėms, tačiau leidimų išdavimo tvarka turi atitikti valstybės interesus bei užtikrinti visuomenės saugumą.

Prezidentės inicijuotos pataisos numato, kad už šalies ir visuomenės saugumą atsakingos institucijos privalės per 14 dienų pateikti išvadas dėl leidimų prašančių asmenų Migracijos departamentui. Iki šiol Policijos departamentas, Valstybės sienos apsaugos tarnyba ir Valstybės saugumo departamentas įstatymu nebuvo įpareigoti Migracijos departamentui teikti informacijos apie leidimų gyventi Lietuvoje prašančius asmenis.

Įstatymo pataisomis taip pat bus užtikrintas operatyvus reagavimas į nacionaliniam ir žmonių saugumui kylančias grėsmes. Migracijos departamentas galės per 14 darbo dienų panaikinti užsieniečiui jau išduotą leidimą gyventi Lietuvoje, o tokiu sprendimu nepatenkintam asmeniui numatyta teisė jį ginčyti teisme. Iki šiol jau išduotų leidimų panaikinimas buvo galimas tik teismo tvarka ir neretai užtrukdavo iki pusės metų.

Įstatymo pataisos užkirs kelią užsienio valstybėse nusikaltusiems asmenims slėptis nuo teisingumo Lietuvoje. Jeigu yra rimtas pagrindas manyti, kad leidimo gyventi Lietuvoje prašoma siekiant išvengti baudžiamosios atsakomybės, ir, jeigu Lietuvos įstatymai už tokio nusikaltimo padarymą numato baudžiamąją atsakomybę, Migracijos departamentas galės neišduoti leidimo gyventi Lietuvoje.

Šiuo įstatymu ne tik griežtinama, bet ir supaprastinama bei pagreitinama pačių leidimų gyventi Lietuvoje išdavimo tvarka. Numatyta galimybė grėsmių nacionaliniam ir visuomenės saugumui nekeliantiems bei sąžiningai Lietuvoje gyventi norintiems užsieniečiams gauti leidimą skubos tvarka – nuo kelių dienų iki poros mėnesių. Iki šiol tokios procedūros užtrukdavo iki keturių mėnesių ir sunkino sąlygas verslui.

Per pirmąjį šių metų pusmetį buvo išduota daugiau kaip 10 tūkst. leidimų gyventi Lietuvoje – tai yra tiek, kiek 2014 metais buvo išduota iš viso. Leidimus išduoti buvo atsisakyta 201 užsieniečiui, iš jų net 150 asmenų leidimų prašė prisidengiant fiktyvių įmonių veikla. Šiemet per pirmąjį pusmetį 307 leidimai gyventi mūsų šalyje buvo panaikinti, daugiau negu 700 užsieniečių buvo išsiųsti iš Lietuvos.

Įstatymas įsigalios nuo šių metų rugsėjo 1 dienos.

Kategorijos: Lietuvoje, Naujienos, Politika ir ekonomika, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė