Prezidentė apdovanojo Lietuvos gynybos rėmėją generolą R. T. Odierno (video) (0)

odierno-ir-grybauskaite-lrp.lt-r.dackaus-nuotr-K100

Prezidentė įteikė Valstybės apdovanojimą JAV kariuomenės Sausumos pajėgų vadui generolui R. T. Odierno | lrp.lt, R. Dačkaus nuotr.

Liepos 7 d. Vilniuje Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė įteikė valstybės apdovanojimą ordino „Už nuopelnus Lietuvai“ Komandoro kryžių Jungtinių Amerikos Valstijų kariuomenės Sausumos pajėgų vadui generolui Raimondui T. Odierno (Raymond T. Odierno) ir aptarė saugumo padėtį regione.

Prezidentės dekretu apdovanojimas generolui R. T. Odierno skirtas Valstybės dienos proga už ypatingus nuopelnus puoselėjant ir plėtojant tarpvalstybinius santykius, taip pat ypatingus nuopelnus karybos srityje.

Valstybės vadovė Lietuvos žmonių vardu padėkojo generolui už pastangas stiprinant Lietuvos saugumą ir gynybą bei tiesioginį indėlį remiant Lietuvos ir JAV karinį bendradarbiavimą.

JAV kariuomenės Sausumos pajėgų vadas generolas R. T. Odierno yra pagrindinis JAV Prezidento, gynybos sekretoriaus patarėjas kariniais klausimais.  Pasikeitus saugumo situacijai Baltijos šalių regione generolas buvo vienas pagrindinių ryžtingo ir greito sprendimo dislokuoti JAV pajėgas Lietuvoje rėmėjų, siekiant atgrasyti priešiškas jėgas.  Generolas palaikė Europos saugumo iniciatyvą, išleisdamas direktyvas dėl Baltijos šalių saugumo stiprinimo ir inicijuodamas operaciją „Atlanto ryžtas“, užtikrinusią papildomos JAV brigados dislokavimą Europoje.

Generolas R. T. Odierno visuomet laikėsi pozicijos, kad Europos saugumui garantuoti būtina palaikyti tam tikrą JAV karių skaičių. Tik taip yra įmanoma efektyviai įvykdyti įsipareigojimą dėl Europos saugumo įgyvendinimo.

Lietuvos kariai yra tarnavę Irake R. T. Odierno vadovaujant JAV 4-ajai pėstininkų divizijai, vykdant operaciją „Irako laisvė“ 2003–2004 m., ir Daugianacionaliniam korpusui 2006–2008 metais.

Kategorijos: Lietuvoje, Naujienos, Politika ir ekonomika, Vaizdai ir garsai, Vaizdai protui, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė