Liepos 6-oji – pasididžiavimo valstybe diena (4)

Mindaugas-Morta

Karalius Mindaugas ir jo žmona Morta |Janinos Malinauskaitės tapyba

Liepos 6 d. Vilniuje ir kituose Lietuvos miestuose bei miesteliuose vyks gausybė renginių, skirtų Valstybės (Lietuvos karaliaus Mindaugo karūnavimo) dienai paminėti.

Šia proga visus sveikina Lietuvos Respublikos vyriausias kariuomenės vadas gen. ltn. Jonas Vytautas Žukas:

„Sveikinu Jus Valstybės (Lietuvos karaliaus Mindaugo karūnavimo) dienos proga!

Didžiuojuosi tūkstantmete savo šalies istorija, iškiliais protėviais ir neblėstančia Lietuvos žmonių valia gyventi laisvoje šalyje. Kaip tik ši valia leido sukurti ir per šimtmečius ginti Lietuvos valstybę.

Šiandien, besididžiuodami turtinga valstybingumo istorija, turime suvokti ir to džiaugsmo kainą. Esame įpareigoti visomis išgalėmis saugoti ir ginti savo Tėvynę. Taip kaip sugebame, su tuo ką turime ir iki galo…

Vardan tos Lietuvos!“

Lietuvos respublikos Prezidentės Dalios Grybauskaitės sveikinimas:

„Karalius Mindaugas, pasirinkęs kelią į Europą, davė pradžią mūsų savarankiškai valstybei. Didžiuokimės mūsų istorija ir niekam neleiskime jos menkinti. Saugokime laisvę, kalbą ir tradicijas.Tegul Valstybės diena sutelkia viso pasaulio lietuvius. Aukštai iškėlę trispalves, stovėdami petys į petį ir vieningu balsu giedodami himną, parodykime, jog Lietuva – brangiausia, ką turime“.

Lietuvos Karaliaus Mindaugo karūnavimo dienos proga Prezidentė už nuopelnus Lietuvai ir už šalies vardo garsinimą pasaulyje įteiks valstybės apdovanojimus Lietuvos ir užsienio valstybių piliečiams.

Vidurdienį vyks Valstybės vėliavų pakėlimo iškilmės Daukanto aikštėje.

Jau tradicija tampa Liepos 6-ąją minėti ir Tautinio kostiumo dieną, todėl šventės svečiai kviečiami pasipuošti tautiniais drabužiais. Minint Etnografinių regionų metus, aikštėje skambės lietuvių liaudies dainos ir vyks Lietuvos regionų pristatymas.

Pilną šventinių renginių dienotvarkę rasite ČIA.

Kategorijos: Istorija, Kultūra, Lietuvoje, Naujienos, Pilietinė visuomenė, Šventės, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė