Dviratis gali būti puiki susisiekimo priemonė mieste (0)

Dviračių takas | Kauno miesto savivaldybės nuotr.

Dviračių takas | Kauno miesto savivaldybės nuotr.

Šiandien Švedijos, Danijos ir Nyderlandų ambasadoriai dviračiais atvažiavo į Vilniaus miesto savivaldybę, kur susitiko su meru Remigijumi Šimašiumi.

Pasak ambasadorių,  jų kelionės tikslas – skleisti žinią, jog dviratis – puiki susisiekimo priemonė mieste, pasidalinti mintimis apie jo vietą ir vaidmenį šiuolaikiniame mieste, taip pat trumpai pristatyti savo šalių patirtį.

Svečiai pasiūlė savo pagalbą, įtraukiant dviračius į bendrą miesto susisiekimo sistemą, nes jų šalys yra labai pažengusios šioje srityje. Ambasadorių teigimu, kai kuriuose jų miestuose net iki 70 proc. gyventojų pagrindinė  susisiekimo priemonė – dviratis.

Švedijos ambasadorė p. Sesilija Rutstrom Ruin (Cecilia Ruthström-Ruin) pabrėžė, kad jų šalyje net tarp miestų, nutolusių nelabai dideliu atstumu, yra nutiesti dviračių takai ir jais sėkmingai važinėjama.  Nyderlandų ambasadoriumi p. Haisbertas von de Line (Gijsbert van der Lingen)  pasakojo, kad jų Ministras Pirmininkas nuolat į darbą važiuoja dviračiu.

Svečiai siūlėsi  padėti, konsultuoti įrengiant terminalus, eksploatuojant dviračius, pabrėžė, kad labai svarbi yra dviračių kokybė -– prieš juos įsigyjant, reikia kruopščiai tikrinti. Taip pat buvo pasiūlytos įvairios priemonės, kaip labiau propaguoti susisiekimą dviračiais  – organizuoti konkursus tarp savivaldybių,  kuriose daugiau gyventojų pradės važinėti dviračiais.

Pasak jų, labai svarbu gerinti dviračių infrastruktūrą. Švedijos ambasadorės teigimu, jos šalyje yra tokių miestų, kur kitam transportui gatvėse yra paliktos siauros juostos, o dviračių takai – plačiausi, automobilių stovėjimo aikštelės – mažos ir siauros, dviračių aikštelės – gerokai didesnis. Pasirodo, švedai itin kruopščiai ir atsakingai ruošia dviračius žiemai – keičia padangas, takuose, keliuose statomi žiemos sezonui skirti ženklai, be to, švedams važiavimas žiemos metu – tai puiki nemokama treniruotė.

Pokalbio metu taip pat  buvo atkreiptas dėmesys, kad vilniečiai nelabai mėgsta važinėti su šalmais, todėl reikia šviesti, auklėti visus nuo mažens – pasakoti apie saugumo priemones,  reklamuoti spalvingus, stilingus, žaismingus šalmus,  kad dviratininkai norėtų juos dėtis.

Svečių teigimu, Vilnius yra didelis savo teritorija, kalnuoto reljefo, tai šiek tiek apsunkina susisiekimą dviračiais. Tačiau takai, kokie jie yra Vilniuje dabar,  negali būti – jie, iš ties, prastos būklės.

„Nebuvo vieningos sistemos tarp projektuotojų ir statytojų, todėl ir dviračių tokie nekokybiški“, – sakė Vilniaus meras Remigijus Šimašius, pasakodamas ambasadoriams apie šios dienos ekskursiją dviračių takais po miestą.

Pasak Danijos ambasadoriaus p. Jirgen Molde (Jųrgen Molde), jų šalyje net yra gyvas  toks  posakis  „Tu ką,  toks turtingas, kad važinėji automobiliu, arba kvailas, kad nesinaudoji dviračiu“.

„Dviratis –  ne tik transporto priemonė, bet gyvenimo būdas, gyvenimo stilius“,  – reziumavo pokalbį  mero svečiai.

Ambasadoriai patys yra entuziastingi dviratininkai – jų ambasadų dviračiai nudažyti šių šalių vėliavų spalvomis ir pažymėti simboliniais diplomatiniais žalios spalvos numeriais.

Jie  skirti visiems, vykstantiems į darbo susitikimus ar renginius mieste.

Kategorijos: Lietuvoje, Naujienos, Pilietinė visuomenė, Politika ir ekonomika, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė