Punsko lietuvių folkloro ansamblis „Alna“ trečias Lenkijoje kapelų kategorijoje (1)

Folkloro ansamblis ALNA Kazimiežo festivalyje

Folkloro ansamblis ALNA Kazimiežo festivalyje

Šių metų birželio 25–28 dienomis folkloro ansamblis „Alna“ dalyvavo prestižiniame Lenkijos folkloro festivalyje Kazimieže prie Vyslos. Tai jau 49-ąjį kartą organizuojama liaudies kultūrą ir folklorą populiarinanti šventė. Jos metu suskamba pačios originaliausios, seniausios ir gražiausios dainos bei kapelų atliekami kūriniai. Festivalio metu vyksta konkursas, todėl daugiausia dėmesio skiriama būtent scenoje pasirodantiems dalyviams. Tai nėra kapelų ir dainininkų kova. Tai tiesiog apžvalga, kurios metu siekiama populiarinti ir išsaugoti liaudišką grojimą tradiciniais instrumentais, dainavimo stiliaus specifinę manierą. Be to, grojami ir dainuojami tik tokie kūriniai, kurie yra tipiški tam tikro regiono kultūrai. Nors festivalis pirmą kartą buvo suorganizuotas 1966 metais, bet tik šiemet pirmą kartą Punsko krašto ansambliui teko dalyvauti svarbiausiame Lenkijoje liaudiškos muzikos konkurse ir laimėti trečiąją vietą kapelų kategorijoje! Scenoje „Alnos“ kapela sugrojo Punsko krašto „Vestuvinį maršą“, „Sigito valsą“, „Polką“ ir „Suktinį“.

 

2015_06_28_Alana_kazimiez2

Festivalis įdomus tuo, kad jo metu neįmanoma išgirsti modernios, treškančios ar ausies būgnelius sprogdinančios muzikos. Šventės dienomis kiekvieną kavinę, parduotuvę ar paveikslų galeriją (o jų tikrai yra labai daug!) užpildo liaudies muzika. Kadangi konkursas vyksta miesto aikštėje, armonikų, smuikų, dūdmaišių, dūdelių, būgnelių ar kitų instrumentų garsai pasiekia net ir aukščiausiame taške pastatytos pilies bokštus.

2015_06_28_Alna_kazimiez3

Taip pat verta pridurti, kad į šį festivalį gali patekti ne visi ir ne kiekvienas. Norint atsirasti Kazimiežo scenoje, reikia sėkmingai pereiti atranką savo regione. Čia gan svarbus tikslumas, dailumas, natūralumas, liaudiškumas. Atrodo, kad kiekvienas į sceną atėjęs dalyvis atsineša su savim tai, su kuo yra susigyvenęs nuo pačių jauniausių dienų. Tad ir liaudies muzika veržte veržiasi iš sielos. Kaip patys festivalio organizatoriai sako, iš tiesų tokie susitikimai gelbėja tradicinį muzikavimą ir dainavimą nuo išnykimo. Kelių dienų šventė pasilieka žmoguje, todėl jis šiandien vis dažniau nori prie jos sugrįžti. Smagu, kad susidomėjimas liaudies muzika didėja jaunųjų gretose. Daugiausia plojimų sulaukė jauna šokėjų ir dainininkų grupė iš Latvijos. Nors jie nedalyvavo konkurse, tačiau jų dainavimo preciziškumas nustebino tiek žiūrovus, tiek komisiją.

Taigi labai džiaugiamės, kad galėjome dalyvauti tokiame dideliame renginyje, mėgautis įvairių Lenkijos regionų liaudies muzika, susipažinti su giminaičiais latviais ir kartu su jais pašokti scenoje.

2015_06_28_Alna_kazimiez4

Kategorijos: Baltų žemėse, Etninė kultūra, Kultūra, Naujienos, Užsienio lietuviai, Visi įrašai | Žymos: , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė