Patvirtintas užstato už vienkartines gėrimų pakuotes ženklas (1)

uzstatas vienkartinems pakuotems_am.lt

Užstato už vienkartines gėrimų pakuotes ženklas | am.lt nuotr.

Aplinkos ministras Kęstutis Trečiokas patvirtino užstato už vienkartines gėrimų pakuotes sistemos taikymo ženklą. Šiuo ženklu nuo 2016 m. vasario turės būti žymimi šalies vidaus rinkai tiekiami alkoholiniai ir nealkoholiniai gėrimai, supakuoti į prekinę vienkartinę pakuotę, kurios talpa didesnė negu viena dešimtoji litro, bet mažesnė negu trys litrai.

Šiuo užstato ženklu pažymėta stiklinė, plastikinė ar metalinė pakuotė skirta perdirbti, todėl ją reikės atiduoti į specialias tokių pakuočių priėmimo ir užstato grąžinimo vietas, o ne išmesti į atliekų konteinerius.

Pirkdami gėrimus, išpilstytus į tokiu ženklu pažymėtą stiklinę, plastikinę ar metalinę pakuotę, pirkėjai kartu sumokės ir nustatytą užstatą už pakuotę. Šį užstatą jie galės atgauti tuščią pakuotę grąžinę parduotuvėje, išskyrus tas, kurių prekybos plotas neviršija 300 kv. m, ir prekyvietes, kioskus, degalines bei viešojo maitinimo įstaigas. Išimtis netaikoma kaimo vietovėse esančioms parduotuvėms.

Jei stiklinė, plastikinė ar metalinė tara nebus pažymėta užstato ženklu arba jis bus neaiškiai matomas ir dėl to neatpažįstamas, tara nebus priimama ir užstatas už pakuotę nebus grąžinamas. Nebus priimama ir pakuotė be brūkšninio kodo ar su pažeistu kodu, nevisiškai ištuštinta, pakitusios formos ir dėl to techniškai neidentifikuojama pakuotė.

Užstato už vienkartines gėrimų pakuotes sistema Lietuvoje pradės veikti nuo 2016 metų vasario 1 d.

Kategorijos: Gamta ir ekologija, Gamta ir žmogus, Lietuvoje, Naujienos, Visi įrašai | Žymos: , , , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė