Kviečia tarptautinė folkloro šventė „Saulės žiedas“ (0)

Saulės žiedas“ | J. Jusevičiaus nuotr.

Saulės žiedas“ | J. Jusevičiaus nuotr.

Liepos 6–11 dienomis vyksiantis VI tarptautinė folkloro šventė–varžytuvės „Saulės žiedas“ šiandien laikomas vienu iš geriausiai Šiaulius pristatančiu renginiu, o pasauliniuose liaudies muzikos kongresuose ji pristatoma ir kaip labai rimtas visos Europos folkloro renginys.

Trečiadienį vykusios spaudos konferencijos metu viena iš šventės rengėjų Rūta Stankuvienė teigė, kad tai yra didelė vertė, kai renginiu patiki tokios organizacijos kaip Tarptautinė liaudies meno organizacija IOV (prie UNESCO) ir Tarptautinė šokių festivalių federacija FIDAF bei įtraukia į savo planuojamų ir prioritetinių renginių sąrašus.

„Neseniai dalyvavome tarptautiniame kongrese Pietų Korėjoje ir patys buvome nustebę, kad ten daug kas kalbėjo apie „Saulės žiedą“ kaip apie vieną stipriausių folkloro renginių Europoje“ – sako R. Stankuvienė.

Pirmuosius žingsnius žengė su Šiaulių miesto verslininkais

Saulės žiedas“ | J. Jusevičiaus nuotr.

Saulės žiedas“ | J. Jusevičiaus nuotr.

Lygiai prieš dešimtmetį pirmą kartą įvykęs „Saulės žiedas“ tuomet pirmuosius žingsnius žengė su seniausia Lietuvoje veikiančia įmone AB „Gubernija“. „Saulės žiedas gimė kartu su vienomis sukaktuvėmis, tada „Gubernijai“ buvo 340 metų, o šiemet švęsim savo pirmąjį dešimtmetį ir „Gubernijos“ 350 metų suksktuves. Džiugu, kad kultūros ir verslo buvimas kartu tik stiprėja metai iš metų“ – sako R. Stankuvienė.

Saulės žiedas“ | J. Jusevičiaus nuotr.

Saulės žiedas“ | J. Jusevičiaus nuotr.

„Saulės žiedo“ meno vadovas Darius Daknys priduria, kad net atvykę užsienio svečiai stebisi, kad tokio renginio rėmėjai yra ne tik įvairūs fondai, bet ir privačios įmonės. „Komisijos narys iš Latvijos ne kartą klausė, kaip mums pavyksta pritraukti verslą. Juk tokia šventė yra nekomercinė ir neneša pelno, o verslininkai dažniausiai ieško kur pelningiau panaudoti pinigus. Vis tik Šiauliuose turime ir tokių verslininkų, kurie globoja ir remia kultūros renginius“ – teigia D. Daknys.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Saulės žiedas“ | J. Jusevičiaus nuotr.

Pasak jo, didelę vertę sukuria ir varžytuvių dalis. „Varžytuvės – tai kokybės ženklas. Nes čia jau ne visi kolektyvai gali atvažiuoti. Dalyvavimas mūsų šventės varžytuvėse pakelia ir paties kolektyvo kartelę. Todėl ir ansambliai atvyksta stipresni, nei vyksta į kitas šventes“.

Šventės–varžytuvių veidas – savanoriai

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Saulės žiedas“ | J. Jusevičiaus nuotr.

„Saulės žiedas“ neįvyktų ir be gausaus būrio savanorių, kurių kas kartą būna virš šimto. „Mums labai džiugu, kad mes auginame savanorius. Nemaža jų dalis dirba čia jau nebe pirmus metus. Šiemet galim pasidžiaugti, kad apskritai Lietuvoje plinta savanorystė. Prieš dešimtmetį savanoriais būdavo tik jaunimas, o šiandien jais tampa jau ne tik gimnazistai, studentai, bet ir jaunai brandūs žmonės. Dar už kelių metų tikimės sulaukti ir savanorių pensininkų“ – tikisi R. Stankuvienė.

Saulės žiedas“ | J. Jusevičiaus nuotr.

Saulės žiedas“ | J. Jusevičiaus nuotr.

Tarptautinė folkloro šventė–varžytuvės „Saulės žiedas“ vyks liepos 6–11 dienomis Šiauliuose ir Šiaulių regione. Pasirodys kolektyvai iš 11 užsienio šalių: Australijos, Azerbaidžano, Ispanijos, Kosta Rikos, Latvijos, Lenkijos, Lietuvos, Rumunijos, Rusijos, Turkijos ir Vengrijos. Šiemet šventė skiriama etnografinių regionų metams, tad laukiama gausaus būrio Lietuvos atlikėjų.

Kategorijos: Etninė kultūra, Kultūra, Lietuvoje, Naujienos, Visi įrašai | Žymos: , , , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė