Jau septintus metus lietuviai kartu giedos „Tautišką giesmę“ (5)

himnas_tv3.lt

tv3.lt nuotr.

Liepos 6-ąją, Valstybės, Mindaugo karūnavimo, dieną jau septintus metus iš eilės visi lietuviai švęs kartu giedodami šalies Himną – „Tautišką giesmę“. Bendruomeniška tradicija, kurią pradėjo TV3 televizija, tapo unikali – lietuviai yra vienintelė tauta, kurios atstovai visame pasaulyje visi vienu metu gieda savo valstybės Lietuvos himną.

Šiemet Lietuvos himnas skambės tiesiogiai iš Vilniaus Vinco Kudirkos aikštės.

TV3 specialios tiesioginės transliacijos pradžia – pirmadienį, 20.40 val. Skambės „Chorų karų“ dalyvių dainos. Transliaciją vainikuos 21.00 val. nuskambėsianti „Tautiška giesmė“.

Kasmet liepos 6-oji Lietuvoje yra šventinė diena, laisvadienis.

Šiemet tradiciškai „Tautišką giesmę“ giedoti TV3 kviečia visus lietuvius. Naujienų ir pramogų portalas tv3.lt internete adresu ragina visų šalių merijų, seniūnijų, bendruomenių atstovus ir miestų bei miestelių gyventojus registruoti vietą, kurioje rinksis giedoti „Tautišką giesmę“. Registracijos metu jau antrus metus iš eilės pildomas ne tik visos Lietuvos, bet ir viso pasaulio lietuvių himno giedojimo žemėlapis.

Pernai žemėlapyje lietuviai užregistravo beveik 1000 giedojimo vietų, išsibarsčiusių visame pasaulyje – D. Britanijos, Airijos, Vokietijos, Olandijos, Norvegijos, Švedijos, Graikijos, JAV, Brazilijos ir, žinoma, Lietuvos. Artėjant šių metų liepos 6-ajai, internautai vėl aktyviai žymi himno giedojimo vietas.

Po „Tautiškos giesmės“ giedojimo tv3.lt laukiama ir visų internautų nuotraukų su užfiksuotomis himno giedojimo akimirkomis. Aktyviausiems bus įteikti prizai – Lietuvos vėliavos, skirtos kelti per valstybines šventes.

Kategorijos: Kultūra, Lietuvoje, Naujienos, Šventės, Visi įrašai | Žymos: , , , , , , , , , , .

5 komentarai

 1. vabalas:

  Visų pirma, toli gražu ne visi lietuviai. Nesuprantu kam čia ta pompastika ir propagandinis entuziazmas.

  • Pikc:

   Na, kai kuri fauna (pvz. kosmopolitiniai liberastikai ar koloradiniai vatnikai) apskritai lietuviais nelaikytini. 😉

  • Šįkart sutiksiu su „vabalo” nuomone. Aš irgi prisidedu prie negiedosiančių. Pykit, nepykit, bet tai yra savęs apgaudinėjimas, esant tokiai Lietuvos politinei, teisinei, ekonominei, kultūrinei padėčiai ir dar tokiai parsidavėlių „valdžiai”. Nesu nei joks liberalas, palaikantis Briuselį, nei putinofilas, palaikantis Maskvą. O esu paprastas lietuvis su nuosaikiu tautišku susipratimu. Nereikia taip kategoriškai skirstyti žmonių.

 2. Vaitas:

  Tai gražus ir prasmingas karaliaus Mindaugo vainikavimo dienos renginių akcentas, kuris sutelkia tuos, kurie yra pasiruošę ginti didžiąją tautos pilį – mūsų valstybę.

 3. Raimondas:

  Graži ir didinga Lietuvos praeitis… bet ne dabartis.Ar giedodami himną, mes neatrodome prieš pasaulį juokdariais ?
  Valdžioje – vagys,kemšantys savo kišenes ir raginantys “kvailelius patriotus” mylėti savo tėvynę ir giedoti tautinę giesmę.Pati tėvynė turėtų mylėti savo vaikus,kad jie galėtų čia gyventi oriai ,kad mūsų vaikai nebėgtų svetur laimės ieškoti,kad aš – senelis, čia Lietuvoje,glausčiau savo anūkėlius ir auginčiau juos Lietuvos patriotais.Atskirkime patriotizmą nuo populizmo ir nepasiduokime kvailinimui,kad tas didingas Lietuvos aukštinimas nevirstų jos žeminimu.
  Tikrai,labai myliu savo Lietuvą,bet negiedojau

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė