Lietuva remia Azerbaidžano bendradarbiavimą su NATO ir Europos Sąjunga (video) (0)

Lietuva remia Azerbaidžano bendradarbiavimą su NATO ir Europos Sąjunga | kam.lt, E. Žygaičio nuotr.

Lietuva remia Azerbaidžano bendradarbiavimą su NATO ir Europos Sąjunga | kam.lt, E. Žygaičio nuotr.

Liepos 1 d. krašto apsaugos ministras Juozas Olekas su oficialaus vizito į Lietuvą atvykusiu Azerbaidžano gynybos ministru generolu pulkininku Zakiru Hasanovu (Zakir Hasanov) aptarė saugumo situaciją Baltijos šalyse ir Pietų Kaukaze, dvišalio bendradarbiavimo ir dalyvavimo tarptautinėse operacijose perspektyvas.

Susitikimo metu ministras J. Olekas išsakė paramą Azerbaidžano bendradarbiavimui su NATO ir Europos Sąjunga, taikant individualias partnerystės programas. „Mes pasisakome už glaudesnį Azerbaidžano bendradarbiavimą su NATO ir Europos Sąjunga. Raginame Azerbaidžaną aktyviau dalyvauti Rytų partnerystės iniciatyvose ir bendrojoje ES saugumo ir gynybos politikoje“, –  susitikime kalbėjo J. Olekas.

Kalbėdamas apie dvišalį karinį bendradarbiavimą ministras J. Olekas akcentavo, kad Lietuva tęs savo paramą Azerbaidžanui karinio rengimo ir mokymo srityje. „Esame pasiruošę toliau teikti pagalbą Azerbaidžanui karino švietimo srityje, tęsti konsultacijas, pasidalyti reformų patirtimi, kad būtų tinkamai įgyvendintas NATO ir Azerbaidžano individualus partnerystės veiksmų planas“, – sakė J. Olekas.

Išreikšdamas rūpestį dėl sudėtingos saugumo situacijos Kaukaze, ministras J. Olekas teigė palaikantis taikų šio konflikto sprendimo būdą.

Susitikimo metu ministras J. Olekas padėkojo Azerbaidžano gynybos ministrui gen. plk. Z. Hasanovui už Azerbaidžano indėlį NATO operacijoje Afganistane. „Labai svarbu išlaikyti tą patirtį, kurią mūsų kariuomenės įgijo dalyvaudamos tarptautinėse operacijose, todėl kviečiu atvykti stebėti ir dalyvauti Lietuvoje organizuojamose tarptautinėse pratybose“, – susitikimo metu sakė ministras J. Olekas.

Liepos 2 d. Azerbaidžano gynybos ministras susitiks su Lietuvos Respublikos Ministru Pirmininku Algirdu Butkevičiumi, lankysis Generolo Jono Žemaičio Lietuvos karo akademijoje, Vilniuje veikiančiame NATO Energetinio saugumo ir kompetencijos centre, padės gėlių Antakalnio memoriale.

Lietuva remia Azerbaidžano ir NATO bendradarbiavimą ir padeda įgyvendinti Azerbaidžano vykdomas kariuomenės reformas ir tikslus, numatytus NATO ir Azerbaidžano individualios partnerystės veiksmų plane. Lietuva bendradarbiavimą su Rytų partnerėmis saugumo ir gynybos srityje laiko prioritetu ir skatina Azerbaidžaną aktyviau dalyvauti bendrojoje Europos Sąjungos gynybos ir saugumo politikoje.

Lietuvos parama Azerbaidžanui koncentruojama karinio rengimo srityje – anglų kalbos ir karininkų karjeros kursai Generolo Jono Žemaičio Lietuvos karo akademijoje, medikų kursai, studijos Baltijos gynybos koledže. Taip pat vyksta ekspertų konsultacijos, tokiose srityse kaip informacijos apsauga, kibernetinė gynyba ir kt.

Kategorijos: Lietuvoje, Naujienos, Politika ir ekonomika, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , , , , , .

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė