Bendriems mokymams į Lietuvą atvyko 4-osios JAV divizijos kariai (video) (0)

C-17-Globemaster-KAM-nuotr

C-17 „Globemaster“ lėktuvas | kam.lt nuotr.

Liepos 1 d. Vilniaus tarptautiniame oro uoste nusileido Jungtinių Amerikos Valstijų karinių oro pajėgų transporto lėktuvas C-17 „Globemaster“, kuriuo į Lietuvą bendroms pratyboms atvyko apie 80 Vokietijoje dislokuoto JAV 4-osios pėstininkų divizijos karių, vadovaujamų brigados generolo Maiklo Tarsos (Michael Tarsa).

Liepos 1 – 8 dienomis divizijos vadovavimo elemento kariai dalyvaus treniruotėse Adolfo Ramanausko kovinio rengimo centre Nemenčinėje, taip pat vyks į pratybas keliuose šalies rajonuose. JAV ir Lietuvos kariuomenės Sausumos pajėgų štabo kariai vykdys bendrus mokymus, per kuriuos dalysis patirtimi, tobulins tarpusavio sąveiką, susipažins su Lietuvos regiono specifika ir geografija.

„Visą savaitę Lietuvos kariuomenės sausumos pajėgų štabo ir divizijos vadovavimo elemento kariai ne tik derins ir koordinuos tarpusavio veiksmus, bet ir dalinsis patirtimi, tai padės ateityje planuojant ir koordinuojant bendras operacijas. Tikimės, kad ši mūsų ir atvykusių sąjungininkų treniruotė – tai tik vienas iš daugelio bendrų renginių, kurių ateityje tik daugės ir kurie peraugs į platesnio spektro bendradarbiavimą,“ – sako Lietuvos kariuomenės Sausumos pajėgų štabo viršininkas pulkininkas Dalius Polekauskas.

„Mums tai neeilinė galimybė iš arčiau susipažinti ir pasikeisti žiniomis su vienais iš mūsų pagrindinių partnerių šiame regione – Lietuvos kariais. Tai, kad vadovavimo elementas atvyko čia, yra dalis operacijos „Atlanto ryžtas“, kurios metu mes išbandome savo galimybes,“ – sakė 4-osios divizijos štabo valdymo elementui vadovaujantis brg. gen. M. Tarsa.

4-osios pėstininkų divizijos štabas yra nuolat dislokuotas Jungtinėse Amerikos Valstijose, o Vokietijoje dislokuotas šios divizijos vadovavimo elementas yra atsakingas už JAV sausumos pajėgų operacijos „Atlanto ryžtas“ („Operation Atlantic Resolve“) Baltijos šalyse ir Lenkijoje vykdymą. Plėtodama Lietuvos ir JAV 4-osios pėstininkų divizijos bendradarbiavimą ir stiprindama sąveiką su Lietuvos kariuomene, JAV toliau demonstruoja įsipareigojimų dėl saugumo užtikrinimo Baltijos regiono šalims patvirtinimą.

2014 m. pavasarį po agresyvių Rusijos veiksmų Ukrainoje pradėjusios operaciją „Atlanto ryžtas“ JAV rodo savo įsipareigojimą NATO sąjungininkams užtikrinant saugumą ir plėtodama sąjungininkų bendrų veiksmų suderinamumą per įvairias pratybas ir mokymus taip prisideda prie NATO sutartų atgrasymo priemonių įgyvendinimo.

Nuo operacijos pradžiose Lietuvoje bendroms pratyboms su Lietuvos sausumos pajėgų kariais ir kitų šalyje rotuojamų sąjungininkų – Vokietijos, Portugalijos, Danijos, Vengrijos – kariais jau dalyvavo šešios JAV karių pamainos. Netrukus juos keis nauji JAV sausumos pajėgų kariai.

Kategorijos: Lietuvoje, Naujienos, Vaizdai ir garsai, Vaizdai protui, Visi įrašai | Žymos: , , , , , , , .

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė