J. Razma: V. Vigelis neturėtų būti skiramas kultūros viceministru (0)

Jurgis Razma | penki.lt nuotr.

Jurgis Razma | penki.lt nuotr.

Seimo Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų frakcijos seniūno pirmasis pavaduotojas Jurgis Razma kreipėsi į Lietuvos Respublikos Prezidentę Dalią Grybauskaitę ir Ministrą Pirmininką Algirdą Butkevičių dėl Darbo partijos tarybos pasiūlytos Vytauto Vigelio kandidatūros į kultūros viceministro postą.

„Atkreiptinas dėmesys, kad prieštaringai vertinamas Vytautas Vigelis, Vyriausiosios tarnybinės etikos komisijos ir Lietuvos vyriausiojo administracinio teismo pripažintas supainiojęs viešuosius ir privačius interesus. Taip pat skelbta ir apie kitus netinkamus jo viešo elgesio faktus. Tokio asmens skyrimas į kultūros viceministrus neabejotinai sulauktų neigiamos kultūros bendruomenės reakcijos“, – pažymi J. Razma.

Pasak Seimo nario, į kultūros viceministrus turėtų būti siūloma autoritetą kultūros bendruomenėje turinti, nepriekaištingos reputacijos ir aukštos vidinės kultūros asmenybė.

„Viešai paskelbtas Darbo partijos pasirinkimas demonstruoja šios politinės jėgos asmenybių seklumą ir parodo valdančiosios koalicijos atmestiną požiūrį į kultūrą. Kadangi Vyriausybė patvirtinta Lietuvos Respublikos Prezidentės Ministro Pirmininko teikimu, kreipiuosi į šiuos valstybės vadovus, prašydamas paveikti ministrą, kad jis atmestų į kultūros viceministrus siūlomą V. Vigelio kandidatūrą, ir neleistų sukompromituoti kultūros politikos formavimo principų tiek kultūros bendruomenės, tiek visuomenės akyse“, – sako J. Razma.

Dirbdamas Švenčionių rajono meru V. Vigelis kartu su savivaldybės skyriaus vedėju J. Urbanavičiumi į tarptautinę aplinkos apsaugos parodą Paryžiuje išvyko UAB „Švenčionių švara“ lėšomis. Taip pažeidė Viešųjų ir privačių interesų derinimo valstybinėje tarnyboje įstatymą. Negana to, skrendant į Paryžių V. Vigelis ir du jo kompanionai dėl girtumo buvo išlaipinti iš lėktuvo Varšuvos oro uoste.

Lietuvos vyriausiasis administracinis teismas konstatavo, kad dirbdamas meru V. Vigelis supainiojo viešuosius ir privačius interesus, nes nenusišalino balsuodamas tarybos posėdyje dėl sprendimo, susijusio su jo žmonos pareigomis.

Kategorijos: Kultūra, Kultūros politika, Lietuvoje, Naujienos, Politika ir ekonomika, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė