Pabradėje siautėjo nelegalūs imigrantai iš Vietnamo (5)

Nelegalių imigrantų maišto tramdymas | pasienietis.lt

Nelegalių imigrantų maišto tramdymas | pasienietis.lt

Birželio 27 d. Valstybės sienos apsaugos tarnybos (VSAT) Užsieniečių registracijos centre (URC) Pabradėje įsisiautėjo nelegalūs imigrantai iš Vietnamo. Juos tramdydami Lietuvos pasieniečiai buvo priversti panaudoti jėgą, ašarines dujas, gumines lazdas ir elektros šoko prietaisą ir tarnybinius šunis.

Užsieniečių registracijos centre neramumus sukėlusius nelegalius imigrantus iš Vietnamo pasieniečiai sutramdė panaudodami jėgą, ašarines dujas, gumines lazdas ir elektros šoko prietaisą. Maištaujantiems ir pasipriešinusiems užsieniečiams apraminti aliarmo metu atskubėjo ir Ignalinos bei Vilniaus rinktinių Specialiosios paskirties užkardų pasieniečiai bei kinologai su tarnybiniais šunimis.

Šeštadienio pavakarę URC budėję pasieniečiai pastebėjo, kaip apie 10 migrantų iš Vietnamo pradėjo laužyti apsauginę tvorą. Keli iš jų norėjo tvorą perlipti ir pasišalinti iš URC teritorijos.

Atskubėjusi pamaina, 5 VSAT pareigūnai, paklusti atsisakiusius, pasipriešinusius ir garsiai šaukusius vietnamiečius tramdė kovinių imtynių veiksmais, ašarinėmis dujomis, guminėmis lazdomis. Incidento metu buvo panaudotas ir elektros šoko prietaisas „Taser”.

Apramintas banditų dešimtukas buvo suvestas į sulaikytų užsieniečių bendrabučio vidinį kiemą. Staiga būrelis nepasitenkinimą reiškusių migrantų puolė vieną iš VSAT pareigūnų. Vėliau paaiškėjo, kad vėl ėmus tramdyti maištininkus buvo sudaužytas pasieniečio laikrodis ir sumušta ranka. Tiesa, kreiptis į medikus dėl to pasieniečiui nereikėjo.

Ramindami banditus minėti VSAT pareigūnai vėl naudojo jėgą ir ašarines dujas. Nepaklusnus nelegalų dešimtukas buvo suvestas į jų gyvenamąsias patalpas. Čia vėl kilo neramumai, todėl buvo paskelbtas aliarmas ir į URC iškviesti Ignalinos bei Vilniaus Specialiosios paskirties užkardų pareigūnai bei šių padalinių kinologai su tarnybiniais šunimis.

Kol šios pajėgos vyko į Pabradę, į bendrabutį suvaryti banditai ir kiti čia buvę imigrantai į pareigūnus pradėjo mėtyti kėdes, medinių lovų lentas, metalines stalo kojas. Banditai pradėjo daužyti langus. Vėliau nustatyta, kad buvo sudaužyti trijų langų stiklo paketai. Vis dėlto centre budėję pasieniečiai neleido riaušėms plisti ir sugebėjo laikinai stabilizuoti padėtį.

Netrukus į URC atvyko pastiprinimas, t. y. dešimtys specialiosiomis priemonėmis apsirūpinusių ginkluotų VSAT pareigūnų. Priešintis jiems bei grupei VSAT kinologų su tarnybiniais šunimis jau niekas nebandė. Tuo banditų išpuolis baigėsi.

Tuomet pasieniečiai nelegalių migrantų bendrabutyje surengė prevencinę priemonę – buvo patikrinti kambariai, kuriuose gyvena sulaikyti užsieniečiai, bei kitos patalpos. Rasti 4 mobilaus ryšio telefonai ir 4 jų pakrovėjai. Tokius daiktus nelegaliems migrantams URC turėti yra draudžiama. Pasieniečiai rado ir kitų uždraustų laikyti daiktų – peilių ir metalinių strypų.

Įsivyravus ramiai padėčiai, papildomos VSAT pajėgos iš URC išvyko. Po banditų išpuolio nė vienas užsienietis nusiskundimų dėl sveikatos nepareiškė.

Šeštadienio vakarą, naktį į sekmadienį bei sekmadienį priešpiet padėtis centre buvo rami.

Užsieniečių registracijos centras yra specializuotas VSAT padalinys, skirtas laikyti sulaikytus užsieniečius ir teismo arba Migracijos departamento sprendimu laikinai apgyvendinti prieglobsčio prašytojus, vykdyti užsieniečių grąžinimą bei išsiuntimą iš Lietuvos.

URC šiuo metu gyvena 195 užsieniečiai. 136 iš jų yra sulaikyti nelegalūs migrantai, likusieji – prieglobsčio prašytojai. Centre yra daugiausiai Vietnamo piliečių – 99.

Kategorijos: Lietuvoje, Naujienos, Politika ir ekonomika, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė