„Savaitės pjūvis“ apie Vardų ir pavardžių įstatymo projektą ir okupacijos grėsmę (3)

Gintaras Songaila | penki.tv nuotr.

Gintaras Songaila | penki.tv nuotr.

„Savaitės pjūvis“ šį kartą ieško atsakymo į klausimą – kodėl valdantieji taip skuba prastumti lietuvių kalbai pavojingą Vardų ir pavardžių įstatymo projektą? Apie tai laidos vedėjas, politikos apžvalgininkas Česlovas Iškauskas kalbasi su politiku Gintaru Songaila ir Seimo nariu Povilu Gyliu.

Kokias paraleles galima nuvesti tarp 1940 m. sovietinės okupacijos ir šių dienų grėsmių? Mintimis dalijasi istorikas Algimantas Kasparavičius.

Daugiau laidų, komentarų ir straipsnių – www.iskauskas.lt, „Penki TV“ kanalu „YouTube“, paskyroje „Facebook“, portaluose www.alkas.lt, www.veidas.lt, www.lzinios.lt, regionų televizijose.

Kategorijos: Kalba, Kultūra, Politika ir ekonomika, Vaizdai ir garsai, Vaizdai protui, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , , , , , , , .

3 komentarai

 1. linelis:

  gerai sako Gintaras: seimas is viso neturi igaliojimu svarstyti ir keisti Kons. straipsni del valstybines kalbos, o reikia referendumo…

 2. Rita:

  šiandien lenkams pataikaujam , rytoj rusai pareikalaus savo teisių ir antros valstybinės kalbos. Jei nesutiksim , Putinas turės puikią progą ateiti ginti savųjų…
  Jokių nuolaidų jokiems mūsų bendrapiliečiams – visi gyvenam Lietuvoj, kur valstybinė kalba lietuvių, o tai reiškia, kad dokumentai pildomi lietuvių kalba- VISI ir VISIEMS

 3. tampax'as:

  visokie probelarusiški kirkilai neturi argumentų,nes vienintelis socdemo argumentas, išsakytas LRT Panoramoje – va,taip pagerinsim santykius su Lenkija… Nejuokinkit – ne nuo nuolaidų reikia praėti santykius gerinti, o: 1) tomaševskininkai turi baigti ardę valstybę; 2) Varšuva turi pripažinti 1920 m. okupavusi Lietuvą; 3) mūsų valdžia turi užimti aiškią tautinę poziciją tarpvalstybiniuose santykiuose.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė