Vilniuje išdalyti „ArtVilnius’15“ apdovanojimai (0)

„ArtVilnius’15“ nuotr.

„ArtVilnius’15“ nuotr.

Birželio 25 dieną, Lietuvos parodų ir kongresų centre „Litexpo“ prasidėjusioje jau tradicine tapusioje šeštojoje tarptautinėje šiuolaikinio meno mugėje „ArtVilnius’15“ išdalyti apdovanojimai.

Išskirtinio dėmesio sulaukė geriausias jaunasis „ArtVilnius’15“ menininkas (iki 35-erių metų), kuris gavo ir piniginę premiją. Ją gavo Petras Lincevičius.

Laureatas P. Lincevičius meno mugėje „ArtVilnius’15” dalyvauja pirmą kartą, menininko kūriniai eksponuojami Vilniaus Dailės Akademijos parodų salės „Titanikas“ stende, kuriame galima išvysti jo tapybos darbų ekspoziciją „Namukas laikui / Ryto nebus”. Šiems tapybos darbams jaunąjį kūrėją įkvėpė jo paties kaimo buitis, tad savo kūriniuose jis nostalgiškai vaizduoja senovinius daiktus – prosenelių palikimą. Moderniu menu jo darbus padaro laikmetis ir požiūris iš šiandieninės globalios visuomenes į išlikusį etnokultūros paveldą.

„Iš tiesų, šis laimėjimas man buvo labai netikėtas. „ArtVilnius“ meno mugėje dalyvauju pirmą kartą ir labai džiaugiuosi sėkmingu startu ir tokiu įvertinimu. Menininkas stengiasi ir kuria ne dėl premijos ar apdovanojimų. Vis dėlto, kai juos gauni, supranti, jog eini teisingu keliu. Tai lyg pirmoji pagalba skatinanti toliau tapyti ir kurti. Be abejo, visus gautus pinigus už tapybą ir investuosiu į tapybą – teptukus, dažus, drobes. Ir toliau savo darbuose plėtosiu meilės savo kraštui temą. Linkėčiau ir kitiems kūrėjams nepamiršti, kad menas susijęs su tuo, kas tu esi ir kurti dėl savo krašto”, – pasakoja menininkas P. Lincevičius.

  1. Geriausia „ArtVilnius’15“ instaliacija – Nikita Shalennyi „Sibiras“, Ukraina. Stendas 5.10
  2. Geriausia „ArtVilnius’15“ menininkė – Laima Oržekauskienė-Ore, pristatė „ArtCart“ galerija Kaunas. Stendas 3.17.
  3. Geriausia „ArtVilnius’15“ Lietuvos galerija  – „Prospekto“ galerija, Vilnius. Stendas 3.19. Pristatė menininką Remigijų Treigį.
  4. Geriausia „ArtVilnius’15“ užsienio galerija – TSEKH, Ukraina, Kijevas. Stendas 5.42
  5. Geriausias „ArtVilnius’15“ jaunasis menininkas iki 35 m. (mugės mecenato, advokatų kontoros COBALT įsteigta 1000 Eur premija) – Petras Lincevičius, Vilniaus Dailės Akademijos parodų salė „Titanikas“. Stendas 5.30

Mugės metu žiūrovai išrinks savo geriausią „ArtVilnius’15“ galeriją bei menininką. Balsuoti bus galima viso „ArtVilnius’15“ metu, laureatai paskelbti birželio 28 dieną.

Kategorijos: Kultūra, Lietuvoje, Menas, Naujienos, Visi įrašai | Žymos: , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė