Pabėgėlių paskirstymą lems solidarumas ir šalių integraciniai pajėgumai (2)

Prezidente Europos vadovu pasitarime_lrp.lt

Prezidentė Europos vadovų Tarybos posėdyje | lrp.lt nuotr.

Birželio 26 d. Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė dalyvavo Europos Vadovų Tarybos posėdyje, kuriame buvo svarstomi ES migracijos politikos klausimai.

Vadovai posėdžiavę iki paryčių sutarė, kad ES migracijos politika turi pirmiausia duoti aiškų signalą, kad nelegali migracija ir prekyba žmonėmis nebus toleruojama. Sutarta nuosekliai didinti pajėgumus kovoje su nelegalia migracija, bendradarbiaujant su tranzito ir pabėgėlių kilmės šalimis, daugiau dėmesio skiriant išorinių ES sienų apsaugai, prekeivių žmonėmis tinklų naikinimui, pabėgėlių grąžinimo ir readmisijos politikai.

Svarstant pabėgėlių perkėlimo tarp ES šalių priemones, buvo sutarta per du metus iš Graikijos ir Italijos perkelti 40 tūkstančių pabėgėlių. Skaičius skiriamas atskiroms šalims narėms bus nustatytas remiantis savanoriškais įsipareigojimais ir solidarumo raktu, kurį iki liepos pabaigos sutars ES Vidaus Reikalų Taryba.

Vyriausybės nutarimu patvirtinta, kad Lietuva per du metus galėtų savanoriškai priimti iki 250 prieglobsčio prašytojų. Kiekviena šalis už perkeliamus asmenis gautų finansavimą iš ES Prieglobsčio, migracijos ir integracijos fondo. Už vieno pabėgėlio perkėlimą priimančiai valstybei būtų mokama 6 tūkst. eurų vienkartinė išmoka. Iš ES struktūrinių fondų 2014-2020 m. Lietuvai skirta 10,8 mln. eurų prieglobsčio sistemos plėtrai ir pabėgėlių integracijai bei grąžinimui.

Kategorijos: Lietuvoje, Naujienos, Politika ir ekonomika, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , , , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė