Mirė įžymus filosofas ir pedagogas Vincentas Žemaitis (0)

Alkas.lt, J. Vaiškūno nuotr.

Alkas.lt, J. Vaiškūno nuotr.

Eidamas 88 metus Vilniuje mirė  ilgametis Lietuvos filosofijos ir sociologijos instituto (dabar Lietuvos kultūros tyrimų  institutas) mokslo darbuotojas, įžymus filosofas ir pedagogas, humanitarinių mokslų daktaras profesorius Vincentas Žemaitis (1928 04 14 – 2015 06 24).

Beveik visa mokslinė velionio veikla susijusi su šiuo Institutu: jis buvo pirmasis šio dar būsimojo Instituto etatinis darbuotojas, Lietuvos filosofinės minties bei etikos tyrimų pradininkas ir  organizatorius jame, nenuilstantis dorovinės kultūros Lietuvoje puoselėtojas, daugelio Lietuvos ir tarptautinių  simpoziumų, konferencijų, forumų organizatorius, etikos istorijai ir teorijai skirtų leidinių sudarytojas ir redaktorius, kelių mokslinių monografijų, žinynų ir vadovėlių, daugybės straipsnių autorius. Daugelį metų buvo Instituto Lietuvos filosofijos istorijos  ir Etikos skyrių vadovas, o pastarojo ir kūrėjas. Įkūrė visuomeninę  dorovinę kultūrą nepriklausomoje Lietuvoje  puoselėjusią „Ethos“ draugiją, keletą metų buvo jos prezidentas, redagavo jos leidžiamą žurnalą „Dora“ (vėliau pavadintą „Ethos“).

V. Žemaičio pastangų dėka įsteigta Etikos katedra Vilniaus Pedagoginiame universitete (dabar Lietuvos Edukologijos universitetas). Daugelį metų šiame universitete jis dėstė etiką ir jos istoriją.

Kartu su velioniu dirbę ir visuomeniškai veikę bendražygiai prisimins profesorių Vincentą Žemaitį kaip išmintingą  Mokytoją, įkvėpėją, nuoširdų bičiulį, taurią, šviesios dvasios asmenybę,  kaip žmogų, kurio siektiems idealams įgyvendinti jie  jausis įsipareigoję skirti likusius gyvenimo metus.

Atsisveikinimas su velioniu Vilniaus laidojimo rūmuose (Olandų g. 22) nuo birželio 26 d. 13 val.  Laidotuvės birželio 27 d. 14 val.

Kategorijos: Lietuvoje, Naujienos, Visi įrašai, Visuomenė, Žmonės | Žymos: , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė