Garbės ženklu „Nešk savo šviesą ir tikėk“ apdovanotas Andrius Rakauskas–Gustavas (video) (0)

Rakauskas-lrkm.lt-nuotr

Andrius Rakauskas–Gustavas | lrkm.lt nuotr.

Lietuvos Respublikos kultūros ministerijos garbės ženklu „Nešk savo šviesą ir tikėk“ apdovanotas žurnalistas, LRT televizijos laidos „Gustavo enciklopedija” autorius ir režisierius Audrius Rakauskas. Aukščiausias Kultūros ministerijos apdovanojimas A. Rakauskui skirtas už nuopelnus Lietuvos kultūrai ir menui (vykdant vaikų ir jaunimo kultūrinę edukaciją), už bendruomeniškumo stiprinimą, už asmeninę atsakomybę, kuriant kultūrinę ir dvasinę aplinką. 

Birželio 25 dieną Kultūros ministerijoje apdovanojimą Audriui Rakauskui įteikęs kultūros ministras Šarūnas Birutis pabrėžė, kad pirmą kartą aukščiausias ministerijos įvertinimas įteiktas žiniasklaidos atstovui. „Norime padėkoti  Jums  už nuveiktus darbus, kurių per penkiolika metų yra labai gražių, nors projektas vienas, bet labai platus. Ta šviesa, kurią nešate savo kūryba, persiduoda ir kitiems žmonėms. Per penkiolika “Gustavo enciklopedijos” metų jau užaugo visa žiūrovų karta, kurie, esu įsitikinęs, tapo labia kūrybingi ir Lietuvos patriotai, nes Lietuvos tūkstantmečio įvykiai atsispindi ir jūsų laidose”,– sakė kultūros ministras.

Audrius Rakauskas yra daug metų gyvuojančios LRT televizijos laidos „Gustavo enciklopedija“ autorius ir režisierius. Populiarią laidą noriai žiūri  ne tik vaikai, bet ir paaugliai,  jaunimas, vyresnio amžiaus žiūrovai. Pagrindiniai laidų personažai – specialusis korespondentas Gustavas, profesorius Velykis Kalėdauskas-Kučys, nykštukas Benas, Gustavsonas iš Švedijos, Vandenų valdovas Neptūnas ir Debesų žmogus. Šiuos personažus įkūnija laidos autorius Audrius Rakauskas. Kurdamas laidą, A. Rakauskas piešia, rašo tekstus, harmonizuoja muzikos kūrinius ir juos interpretuoja.

„Gyvename visuomenei, dirbame ne sau, o aplinkai, žmonėms, su kuriais gyvename, bendraujame. Šis įvertinimas yra nelauktas ir mane labai džiugina. Esu dėkingas už pastebėjimą ir įvertinimą. Penkiolika metų esu susijęs su laida „Gustavo enciklopedija“, o dvidešimt penkeri metai dirbu Lietuvos televizijoje (dabar LRT) ir niekur nebuvau atsitraukęs. Darbas televizijoje yra kolektyvinis, todėl tai ne vien mano nuopelnas“, – dėkojo ir savo bendradarbiams A. Rakauskas.

2006 m. Lietuvos televizijos laidų vaikams „Gustavo enciklopedija“ pagrindu buvo sudarytas pažintinis žinynas, išleistas skaitmeninės DVD plokštelės forma. 2010 m. išleista knyga „Gustavo receptai“. 2014 m. Lietuvos televizijos laida vaikams “Gustavo enciklopedija“ persikėlė į kino ekranus – pagal ją sukurtas pirmasis lietuviškas kompiuterinės (3D) animacijos ir vaidybos filmas „Gustavo nuotykiai” .

„Gustavo enciklopedija“ geriausių laidų konkurse „Pragiedruliai“, kurį rengia Lietuvos radijo ir televizijos komisija, buvo pripažinta geriausia 2005 metų televizijos laida vaikams. Audrius Rakauskas pripažintas geriausiu 2009 m. Lietuvos televizijos vedėju, jam įteiktas LRT apdovanojimas „Bitinukas“.

Kategorijos: Lietuvoje, Naujienos, Vaizdai ir garsai, Vaizdai sielai, Visi įrašai, Visuomenė, Žiniasklaida, Žmonės | Žymos: , , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė