Prezidentė susitiko su JK premjeru D. Kameronu (0)

Prezidentūros nuotr.

Prezidentūros nuotr.

Prieš Europos Vadovų Tarybos posėdį Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė Briuselyje susitiko su Jungtinės Karalystės Ministru Pirmininku Davidu Kameronu.

Prezidentė su Premjeru aptarė Jungtinės Karalystės pasiūlymą, kuriuo siekiama efektyvinti ES veikimą. D. Kameronas siūlo stiprinti ES vidaus rinką, ekonominę integraciją ir konkurencingumą bei pristato priemones, kuriomis siekiama apsaugoti JK gerovės sistemą nuo piktnaudžiavimo.

Šalies vadovė pabrėžė, jog ES turi keistis priklausomai nuo besikeičiančio gyvenimo. Tačiau, nors pertvarkos yra būtinos, vertybiniai Bendrijos principai privalo išlikti nekintantys. Laisvas asmenų, prekių, paslaugų ir kapitalo judėjimas, šalies vadovės teigimu, yra kertinis ES pamatas ir jokios reformos neturi jo pažeisti.

Lietuva pritaria JK požiūriui, kad ES vidaus rinka turi veikti dar efektyviau. Geresnis paslaugų, skaitmeninės ir energetikos bendros rinkos funkcionavimas yra ir Lietuvos prioritetas.

Susitikime taip pat aptarta Europos saugumo situacija. Lietuvos ir Jungtinės Karalystės vadovai vienodai vertina padėtį Ukrainoje bei Rusijos vaidmenį šiame konflikte.

Šalių vadovai kalbėjo ir apie bendrus ES šalių veiksmus kovojant su dezinformacija, karo kurstymu ir priešiška propaganda.

Lietuvos ir Jungtinės Karalystės iniciatyva parengtas bendras ES strateginės komunikacijos ir kovos su dezinformacija Bendrijos viduje planas. Jame numatytos priemonės, kuriomis siekiama ugdyti ES piliečių atsparumą priešiškos propagandos skleidžiamam melui, stiprinti pilietinę visuomenę ir žiniasklaidą Rytų kaimynystės regione.

Pasak Prezidentės, geopolitinė situacija reikalauja visos ES vienybės ir stabilumo. Prieš ES valstybes vykdomi kibernetiniai ir informaciniai išpuoliai, ekonominės blokados. Europos Sąjunga negali to ignoruoti. Būtina ne tik įvertinti pasikeitusią saugumo situaciją, naujas hibridines grėsmes, bet ir parengti konkrečias priemones joms atremti.

Kategorijos: Lietuvoje, Naujienos, Politika ir ekonomika, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė