Į Saldutiškio dvarą kviečia „Jausmų turnyras“ (1)

rengėjų nuotr.

rengėjų nuotr.

M. K. Čiurlionio kultūros ir paveldo fondas, tęsdamas ilgalaikį kultūrinį bei švietėjišką projektą „Vakar ir visados“, birželio 28 d. (sekmadienį) 17 val. Saldutiškio dvare (Saldutiškio mietelis, Utenos rajonas), kviečia pamatyti „šiltą“ programą „Jausmų turnyras“ (scenarijus ir režisūra V. Kochanskytės).

Pirmoje dalyje skamba klausytojų pamėgti rusų romansai ir A. Puškino, M. Cvetajevos, A. Achmatovos gerai žinomos eilės. Sceninis sprendimas atspindi XIX amžiuje madingą dvaro meno saloną – romantiškas, ekspresyvus, jausmingas….

Antroje dalyje skamba populiari klasika, neapolietiškos dainos, italų, ispanų, prancūzų kompozitorių gitaros muzika ir lietuvių poetų meilės lyrika. Tai renesanso laikų rūmų muzikinis-literatūrinis turnyras: kas gražiau sudainuos, sugros ar padeklamuos apie meilę. O tuo pačiu dvi rūmų damos rungiasi dėl muzikanto širdies; tačiau, kaip dažniausiai ir būna – muzikanto širdis priklauso muzikai!

Muzikologė Eugenija Žakienė: „Koks puikus išgyvenimas! Kokia jausmų puota!
Emocinį poveikį atlikėjai patikėjo pačiai muzikai ir poezijai, viską pateikdami žaismingai, lengvai, artistiškai. Romantišką meilės temą menininkai pateikė spalvingai ir su ugnimi.Charizmatiškos aktorės įtaigi vaidyba, dainininkės artistiškumas, jausmingas muzikavimas, aistringos nostalgijos ir elegancijos sklidina programa nė vieno nepaliko abejingu.“

Atlikėjai:
Rita Preikšaitė – dainininkė, mecosopranas, Kauno valstybinio muzikinio teatro solistė;
Virginija Kochanskytė – aktorė, renginių režisierė;
Artūras Kelpša – klasikinė gitara, tarptautinių konkursų laureatas.

M. K. Čiurlionio kultūros ir paveldo fondas pereitais metais jau yra lankęsis Saldutiškio dvare su kita programa, – 2014 m. rugsėjo 13 d.

Afisa_Saldutiskis_2015m

Kategorijos: Kultūra, Lietuvoje, Naujienos, Šventės, Visi įrašai | Žymos: , , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė