Airijos lietuviai trumpiausią metų naktį šventė Jonines (nuotraukos) (5)

jonines-airijoje

Airijos lietuviai trumpiausią metų naktį šventė Jonines | D&S photography nuotr.

Jau antrus metus iš eilės Airijoje, Dundalko mieste yra švenčiama viena iš seniausių lietuviškų švenčių Joninės. Šiemet Dundalko Lietuvių bendruomenė vėl visus pakvietė į smagią šventę.

Visi atėjusieji turėjo įeiti pro įvairiomis gėlėmis ir augalais papuoštus vartus. Šventės metu buvo pinami vainikai ir jais pasipuošė ne viena šventės dalyvė. Atvykusius į šventę linksmino lietuvių folkloro ansamblis „Dobilas“, Lietuvių liaudies kolektyvas „Spiečius” ir „Gintarėliai“. Vedėjas Tomas išjudino visus su žaidimų gausybe, visi sveikino Jonus ir Jonukus, apdovanojo juos dovanomis ir papuošė ąžuolo vainikais. O kur dar loterija, akcijos, atrakcijos tiek dideliems, tiek mažiems…  Visus džiugino ir savo dainomis šildė airių duetas „Paddy and Sean“.

Po to visi vaišinosi lietuvišku alumi, cepelinais, šašlykais, žuvimi, paraugintais agurkėliais… Prekybininkai siūlė ir savo rankų darbo grožybių. Tikrai buvo visko, ko tik lietuviška širdis geidžia.

Geros nuotaikos šventės dalyviams nešykštėjo ir dangus. O į pavakarę pasirodė „Viper Vixens“ ugnies reginių meistrai.

O vakaro netikėtumu tapo Lietuvos estrados princas Rytis Cicinas švenčiančiuosius pakvietęs ne tik šokti, bet ir prisiminti smagias estradines dainas.

Kam nepavyko šiemet rasti paparčio žiedo šventės rengėjai žada sudaryti proga jo paieškoti kitų metų Joninėse.

Kategorijos: Dienoraščiai, įspūdžiai, apžvalgos, Etninė kultūra, Kultūra, Naujienos, Skaitiniai, Šventės, Užsienyje, Visi įrašai | Žymos: , , , , , , , , , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė