Liepos 3 d. – 3 metai bėgimui už blaivią ir sveiką Lietuvą (0)

Bėgimas Kėdainiuose | D. Avižiuvienės nuotr.

Bėgimas Kėdainiuose | D. Avižiuvienės nuotr.

Sugiedoję Lietuvos himną, bėgimus už blaivią ir sveiką Lietuvą 2012 metų liepos 6 dieną pradėjo nedidelė grupelė entuziastų. Kaip ir kiekvieną mėnesį, taip šią liepos 3 d. lietuviai visame pasaulyje bėgs palaikydami blaivios ir sveikos Lietuvos idėją. Šis bėgimas ypatingas, nes praėjo 3 metai nuo pirmojo bėgimo. Kiekvieno mėnesio pirmą penktadienį vykstantis bėgimas nenutrūkstamai tęsiasi, tapo tradicija daugelyje Lietuvos ir pasaulio miestų, išaugo ir tampa vis labiau žinomu. Tai, kad idėja liko gyva ir sulaukia vis daugiau palaikymo, yra ženklas, kad vis daugiau žmonių domisi sveiko ir blaivaus gyvenimo idėjomis, o dalis jų jau apsisprendė ir pradėjo gyvenanti blaiviai. Apskritai bėgimo sportas tapo mada ir šiuo metu į miestuose organizuojamus maratonus susirenka tūkstančiai žmonių, šių maratonų nepraleidžia ir aktyviausi bėgikai už blaivią ir sveiką Lietuvą.

Bėgimas už blaivią Lietuvą išplito po visą pasaulį

Dauguma gerų idėjų kartu yra ir labai paprastos. Bėgimas prasidėjo nuo Jungtinėje Karalystėje gyvenančio jaunuolio sumanymo. Raimundas Bakutis teigia, kad tikėjosi tokio rezultato ir bėgimų tęstinumo. Jo vizija: „Visuotine švente tampa kiekvienas bėgimas kiekviename miestelyje. Labai smagu, kad bėgimas už blaivią ir sveiką Lietuvą plečiasi“. Iš tiesų bėgimas išsiplėtė tiek geografine, tiek dalyvių prasme. Aktyviausi Vilniaus, Kauno, Gargždų, Šiaulių, Panevėžio, Kėdainių, Marijampolės, Klaipėdos, Akmenės, Palangos, Ukmergės, Šeduvos bei Jurbarko bėgikai. Už blaivią Lietuvą bėga ir savo šaknų nepamirštantys emigravę bėgikai iš JAV, Jungtinės Karalystės, Prancūzijos, Airijos, Švedijos, Norvegijos ir Danijos. Bėgimai už blaivią Lietuvą vyksta ir kitur.

Jau dvejus metus Palangoje vykstančiame renginyje „Sportas Visiems“ bėgikai už blaivią Lietuvą bėga paplūdimiu. Tai yra šventė, kai bėgikai iš viso pasaulio gali susirinkti ir bėgti kartu.

Neišdildomos emocijos ir gyvenimo pokyčiai

Vilniuje beveik visuose bėgimuose dalyvavęs Arminas Mockevičius sako, kad visi metų laikai tinkami bėgimui. „Bėgimai vyksta tiek žiemą, tiek vasarą, tiek pavasarį bei rudenį. Kiekvienas metų laikas savitas, bet tinkamas bėgimui. Reikalinga tik tinkama apranga. Visi bėgimai skirtingi ir kartu žavūs, kiekvieną kartą bėgdamas susilauki ir palaikymo, ir keistų žvilgsnių, linksmiausiai bėgti sekasi per miesto šventes, tada gauni teigiamų emocijų visam ateinančiam mėnesiui, – pasakoja A. Mockevičius. – Žmonės šypsosi, palaiko mus ir mūsų idėjas. Atsiranda ir skeptiškų žvilgsnių, ypač iš žmonių su bokalais rankose, bet mes skleidžiame žinią, kad blaivus gyvenimo būdas yra smagus ir mes didžiuojamės, kad esame blaivūs.“ Paklaustas, ar neatsibodo, A. Mockevičius atšovė: „Ne, kai negalėjau bėgti du mėnesius, nes buvau kariuomenėje, jaučiau kažkokią tuštumą, tai tapo tradicija, gyvenimo dalimi ir kiekvieno mėnesio švente“.

Gargždų fenomenas

Gargžduose dalyvauja apie 40 bėgikų už blaivią ir sveiką Lietuvą. Kaip nedideliam miesteliui – tai yra labai didelis skaičius. Bėgimo organizatorius, Klaipėdos r. sporto centro direktorius Vaidas Liutikas pasakoja: „Bėgimus pradėjome organizuoti atsiradus pirmai galimybei. Žmonės susirinko be didelių reklamų ar raginimų. Klaipėdos rajono visuomenės sveikatos biuras padėjo įsigyti bėgimui skirtus marškinėlius ir žmonės patys susirinko, tikriausiai tapo sąmojingesni, – svarsto V. Liutikas. – Žmonės žiūrėjo rimtai, susilaukėme palaikymo, nes vaizdas buvo įspūdingas, o tokio dalyvių skaičiaus net nesitikėjome“. Paklaustas apie ateities planus V. Liutikas atsakė, kad būtinai bėgs ir liepos 3 d., ir vėliau, kol leis oro sąlygos, taip pat planuoja sekmadieninius pasivažinėjimus dviračiais.“

Nesudėtingas būdas prisidėti

Kaune bėgikus buriantis Aurelijus Veryga teigia, kad dauguma ateinančių bėgti į bėgimą žmonių pažymi, kad tai labai nesudėtingas ir kartu labai patrauklus ir emociškai pakraunantis būdas prisidėti prie sveikos ir blaivios Lietuvos idėjos skleidimo. Daugumai bėgimai patinka, nes galima susitikti bendraminčių, bėgimas niekuo neįpareigoja, nereikia niekur įstoti ar priklausyti kokiai nors organizacijai ar judėjimui.

Bėkime už blaivią Lietuvą kartu

Organizatoriai kviečia bėgti jubiliejiniame 3 metukų bėgime už blaivią ir sveiką Lietuvą. Atstumas apie 3 km. Vilniuje rinktis liepos 3 d. 18 val. prie Katedros. Dėl kitų miestų bėgimų kreipkitės į tuose miestuose veikiančius Visuomenės sveikatos biurus, o jei nerasite vykstančio bėgimo, pasikvieskite draugus ir pradėkite bėgti kartu. Šio bėgimo šūkis paprastas, bet įkvepiantis blaiviai gyventi „Mes už blaivią ir sveiką Lietuvą!“

Kategorijos: Gamta ir žmogus, Lietuvoje, Naujienos, Sveikata, Visi įrašai | Žymos: , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė