Savaitgalį šurmuliavo Plungės miesto šventė (0)

Lietuvos moksleivių šokių šventė | Plungės kultūros centro nuotr.

Lietuvos moksleivių šokių šventė | Plungės kultūros centro nuotr.

Birželio 19–21 dienomis Plungės mieste netilo muzika, šokiai, įvairios pramogos, atrakcijos, staigmenos, netikėtumai, nes Plungė šventė tradicinę miesto šventę.
Plungės miesto šventei skirti renginiai prasidėjo birželio 19 d. 16 val. Plungės kultūros centro parodų salėje, kurioje įvyko konkursinės parodos „Plungei apie Plungę“ atidarymas ir laureatų apdovanojimas. Tą pačią dieną Babrungo slėnyje bendroms šokių kompozicijoms jau ruošėsi per 700 vaikų ir jaunimo, kurie birželio 20 d. 13 val. per Plungės miesto šventės iškilmingą atidarymo ceremoniją kvietė miestelėnus ir miesto svečius pasigrožėti išskirtine Lietuvos vaikų ir jaunimo dainų švente „Mano žemė“.

Šventėje dalyvavo net 22 kolektyvai iš visos Lietuvos, tarp kurių kolektyvai iš Vilniaus, Radviliškio, Šiaulių, Joniškio bei kitų miestų ir žinoma šventės šeimininkai Plungės kultūros centro vaikų ir jaunimo liaudiškų šokių studija „Mažasis Suvartukas“ (vadovės Ilona Baltikauskaitė ir Justė Pultanavičiūtė), o šventę teatralizuotai vedė Plungės kultūros centro vaikų ir jaunimo teatras „Saula“ (režisieriai Sigita ir Romas Matuliai). Ši šventė buvo skirta Lietuvos dainų švenčių tradicijos išsaugojimui ir tęstinumo užtikrinimui bei LR Seimo paskelbtiems regionų kultūros metams įprasminti Plungės mieste. Plungiškiai ir miesto svečiai turėjo išskirtinę galimybę išvysti spalvingus, skirtingų etnografinių regionų tautinius rūbus, Babrungo slėnio aikštėje šokėjų „piešiamas“ įvairias liaudiškų šokių kompozicijas ir net pasijusti lyg pačioje tikriausioje Lietuvos dainų šventėje, kuri 2015-aisiais metais įvyko Plungėje.

Tą pačią birželio 20 d. Plungės miestą užliejo ir ypatinga orkestrų muzika, vyko XIV-asis respublikinis pučiamųjų orkestrų festivalis. Festivalio dalyviai rengė solinius pasirodymus projekte „Parko muzika“, koncertavo Babrungo slėnyje ir Senamiesčio aikštėje, dalyvavo teatralizuotoje eisenoje bei didžiajame XIV-ojo pučiamųjų orkestrų renginio vakaro koncerte. Renginyje dalyvavo net 13 orkestrų, tarp kurių Lietuvos valstybinis pučiamųjų orkestras „Trimitas“, LR Vidaus reikalų ministerijos reprezentacinis pučiamųjų orkestras, pučiamųjų orkestrai: „Panevėžio garsas“ ir „Palangos orkestras“, Siguldos miesto (Latvijos Respublika) orkestras bei orkestrai ir šokių kolektyvai iš Plungės, Tauragės, Panevėžio, Mažeikių, Rietavo, Telšių, Kretingos. Orkestrų muzika pasklido po visą Plungės miestą taip paminint Mykolo Kleopo Oginskio 250-ąsias gimimo metines. O 18 val. didžiajame pučiamųjų orkestrų festivalio vakaro koncerte Babrungo slėnyje skambėjo iškiliausi festivalio dalyvių atliekami kūriniai, tarp kurių pirmą kartą suskambėjęs „Plungės maršas“, visų vertinamas M. K. Oginskio polonezas „Atsisveikinimas su Tėvyne“ ir kiti kūriniai, koncerte taip pat dalyvavo ir vienas žinomiausių Lietuvos vokalistų Povilas Meškėla, kuris kartu su jungtiniu profesionalių orkestrantų būriu atliko visiems puikiai žinomą kūrinį „Mes jėga“.

Plungės miesto šventės metu tradiciškai vyko tautodailės ir tradicinių amatų mugė, vyko teatralizuota eisena ir daugybė kitų koncertų, renginių, veiklų, pramogų ir užsiėmimų, kurias rengė įvairios Plungės miesto ir rajono organizacijos. Plungiškiams ir miesto svečiams buvo padovanota ypatingi projektai išsiskiriantys savo dydžiu, įvairumu ir profesionalumu, viliamės, kad suteikėme daug nepamirštamų akimirkų ir kad ateinančiais metais Plungės miesto šventė vėl sukvies begalę dalyvių ir žiūrovų.

Kategorijos: Kultūra, Lietuvoje, Naujienos, Šventės, Visi įrašai | Žymos: , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė