Vidurvasario šventė Vištytyje drauge su lietuviais iš Karaliaučiaus (0)

Vistytyje Rasos_rengeju nuotr

Rengėjų nuotr.

Birželio 23 dieną (antradienį) 18 val. Vištyčio regioninio parko direkcija kviečia visus į Vištytį (Vilkaviškio r.). Čia pačiame Lietuvos pakraštyje, netoli miestelio esančioje Šaltalankio giraitėje, klegės draugiški kaimynai. Visų laukia vidurvasario šventė – nepaprasta šviesiausios saulės, žemės, vandens, ir augalų žydėjimo diena ir paslaptinga naktis:nepatirti jausmai, stebuklo laukimo pilnatvė, nuoširdžios bičiulystės ar ramaus pabuvimo virpesys, toks kokį galime patirti tik susijungus ugniai,vandeniui, žolynams.

Kartu švęs ir linksminsis: Kauno folkloro klubas „Liktužė“; Vištyčio regioninio parko folkloro ansamblis „Šilojai“; Daukšaičių kaimo kapela „Ritindobil“.

Atvyks trys lietuvių bendruomenės kolektyvai iš Karaliaučiaus: Pilkalnio vaikų folkloro ansamblis „Malūnėlis“ (Dobrovolskio r.); Etkūnų vaikų folkloro ansamblis „Liepona“ (Černyševskio r.); Pilkalnio kazokų liaudies ansamblis (Dobrovalskio r.).

Samburio dalyviai primena Simono Daukanto žodžius: Prieš tą šventę ėjęs svietas į šventas upis ir ežerus prausties ir mazgoties, idant jaunam taptum, ir kas visa atliko, kaip buvo įstatyta, tas radęsis vieną valandą didžiai išmintingu ir galėjęs regėti (paslėptus dalykus). Nebuvo kitos linksmesnės šventės, nesgi pagal pasakų tą rytą saulė šokus“.

Kategorijos: Etninė kultūra, Kultūra, Lietuvoje, Naujienos, Šventės, Visi įrašai | Žymos: , , , , , , , , , , .

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė