Norima sunaikinti Greifsvaldo universiteto Baltistikos institutą (peticija) (8)

Baltistikos institutas Greifsvalde, Vokietijoje | wikimedia.org nuotr.

Baltistikos institutas Greifsvalde, Vokietijoje | wikimedia.org nuotr.

Alkas.lt redakcija gavo laišką kviečiantį padėti išsaugoti Vokietijos Greifsvaldo universiteto Baltistikos institutą.

Vokietijos šiaurėje, prie Baltijos jūros esančiame Greifsvaldo mieste yra vienintelis universitetas Vokietijoje, kuriame galima išmokti tiek slavų, tiek baltų kalbų. Tačiau greitu laiku jį žadama uždaryti, todėl yra parašyta peticija ir renkami parašai.

Skelbiame Baltistikos instituto doktorantės Alinos Baravykaitės laišką:

Mielieji,

prašome palaikyti Greifsvaldo universiteto Baltistikos institutą ir pasirašyti peticiją prieš galimą šio instituto uždarymą. Išplatinkite peticijos nuorodą tarp bičiulių ir pažįstamų, remiančių unikalias universitetines lietuvių bei latvių kalbų studijas Vokietijoje.

Fakulteto studentų atstovybės peticiją prieš vietų fakultete apskritai mažinimą, o kartu ir prieš baltistikos panaikinimą, rasite ČIA.

Birželio 24 d. Greifsvaldo universiteto Filosofijos fakulteto, kuriam pavaldus ir Baltistikos institutas, taryba balsuos, kokias taupymo priemones įgyvendinti. Be kitų priemonių, numatoma visiškai panaikinti baltistikos bakalauro studijų programą.

Šiuo metu baltistikos magistro studijos Greifsvaldo universitete sudaro tik mažą dalį jungtinės tarpdisciplininės magistrantūros programos. Tad panaikinus savarankišką baltistikos bakalauro studijų programą, liktų tik baltistikos profesūra „be kariuomenės“ – nauji studentai nebebūtų priimami. Taip būtų užkirstas kelias ugdyti jaunus mokslininkus ir susilpninta gilias akademines šaknis turinti baltistikos tyrimų tradicija Vokietijoje.

Visuotiniame studentų susirinkime birželio 2 d. didžioji dauguma iš dalyvavusių studentų, kurių universitete iš viso yra 11200, vienbalsiai nutarė reikalauti iš rektorato, kad nemažintų numatytų 17 Filosofijos fakulteto etatų. Pasirašydami peticiją ir mes, parodysime, kad baltistikos mokslas reikšmingas ne tik Vokietijai, bet ir Lietuvai bei visam pasauliui.

Greifsvaldo Baltistikos institutas yra paskutinė Vokietijos ir vienintelė vokiškai kalbančių šalių aukštojo mokslo įstaiga, siūlanti visų pakopų universitetines baltistikos studijas: bakalauro, magistro ir daktaro.

2013 m. 20-metį šventusio instituto istoriją skaitykite ČIA.

Pagarbiai, Alina Baravykaitė, doktorantė

***

Alkas.lt:

Greifsvaldo universitetas yra vienintelis Vokietijos universitetas, kuriame dėstoma ukrainiečių, finų, baltų kalbos. 1993 m. universitete įkurtas Baltistikos institutas; vadovas J. D. Range).

Leidžia mokslinius leidinius „Wissenschafliche Zeitschrift der Ernst-Moritz-Arndt-Universität Greifswald“, „Mathematisch-Naturwissenschaftliche Reihe“, „Gesellschafts – und Sprachwissenschaftliche Reihe“, „Medizinische Reihe“, „Greifswalder Universitätsreden“.

Kategorijos: Kalba, Kultūra, Laiškai Alkui, Mokslas, Mokslo naujienos, Naujienos, Skaitiniai, Užsienyje, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė