Verslios kaimo bendruomenės gamins ledus ir valys kaminus (0)

Kaimo bendruomenės_zum.lt

Kaimo bendruomenės | zum.lt nuotr.

Šiais metais kaimo bendruomenės, norėdamos gauti valstybės paramą, pateikė paraiškų už 3 kartus didesnę sumą nei tam skirta lėšų. Projektų atrankos komitetas rekomendavo skirti paramą visiems ambicingiems verslo projektams.

Žemės ūkio ministerijoje įvykusiame Nacionalinės paramos kaimo bendruomenėms projektų atrankos komiteto posėdyje svarstytos 376 paraiškos. Kaimo bendruomenės galėjo teikti projektus, susijusius su verslumu, bendruomeniškumo skatinimu, viešųjų erdvių sutvarkymu. Paramos paraiškas rinko ir vertino Programos ,,Leader“ ir žemdirbių mokymo metodikos centras. Centro duomenimis, kaimo bendruomenės tradiciškai daugiausiai projektų (apie 60 proc. visų gautų paraiškų) pateikė viešosioms erdvėms tvarkyti. Bendruomeniškumo skatinimo projektai sudarė apie 30 proc., o mažiausiai paraiškų, apie 10 proc., gauta verslumo aplinkai gerinti.

Tikimasi, kad jau liepos mėnesį kaimo bendruomenės bus kviečiamos pasirašyti paramos sutartis.

„Paraiškų surinkimo rezultatai rodo, kad mūsų bendruomenės vis dar nori susitvarkyti viešąsias erdves. Rengdami šių metų nacionalinės paramos taisykles siekėme, kad dabar bendruomenės žengtų į kitą etapą – imtųsi verslumo projektų“, – kalbėjo žemės ūkio viceministras, komiteto pirmininkas Saulius Cironka.

Projektų atrankos komitetas, norėdamas bendruomenes paraginti ir padrąsinti, rekomendavo skirti paramą visiems tinkamumo sąlygas ir reikalavimus atitinkantiems verslumo projektams. Tikimasi, kad toks sprendimas bus impulsas pokyčiams, o verslumo idėjas „prisijaukins“ ir kitos bendruomenės. Šiemet verslios bendruomenės numato gaminti ir realizuoti ledus, duonos ir pyrago gaminius,  rengti edukacines programas, teikti aplinkos priežiūros (šienavimo, žolės pjovimo, šakų smulkinimo ir net kaminų valymo) paslaugas.

„Akivaizdu, kad kaimo bendruomenės vengia imtis rizikingesnių ir sudėtingesnių projektų,  kuriuos įgyvendinant reikia teikti ataskaitas apie ekonominės veiklos vykdymą, įdarbinti žmones ir pan. Tikimės, kad komiteto sprendimas paremti verslumo projektus padrąsins kitas bendruomenes“, – sakė žemės ūkio viceministras, komiteto pirmininko pavaduotojas Vilius Martusevičius.

Kaimo bendruomenių sąjungos valdybos narė Loreta Sirvydienė pažymėjo, esą bendruomenės ėmėsi paprastesnių projektų įvertinusios, kad praeis šiek tiek laiko, kol galės siekti ES paramos pagal Lietuvos kaimo plėtros 2014–2020 metų programos priemonę ,,LEADER“, kuri naujuoju laikotarpiu didelį dėmesį skirs verslumo projektams. L. Sirvydienė taip pat pasidžiaugė, kad šių metų Nacionalinės paramos taisyklėse buvo įtvirtintas platus tinkamų finansuoti išlaidų sąrašas projektams, ypač susijusiems su bendruomeniško skatinimu, įgyvendinti.

Atkreiptinas dėmesys: projektų atrankos komiteto rekomendacijos skelbiamos Žemės ūkio ministerijos interneto svetainėje (žr. nuorodos „Kaimo plėtra“ skyrių  „Valstybės parama kaimo bendruomenėms“).

Kategorijos: Lietuvoje, Naujienos, Politika ir ekonomika, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė