Lietuvos ir Japonijos mokslo ryšiai – vis aktyvesni (0)

mokslo rysiai Lietuva Japonija

smm.lt nuotr.

Birželio 19 d. Švietimo ir mokslo ministerijoje lankėsi ir su švietimo ir mokslo viceministre Svetlana Kauzoniene susitiko Lietuvos Respublikos garbės konsulas Japonijoje Takeo Obajaši (Takeo Obayashi).

Viceministrė pasidžiaugė per pastaruosius dvejus metus labai suaktyvėjusiais Lietuvos bei Japonijos ryšiais mokslo ir technologijų srityje.

Gegužės mėn. Lietuvos mokslų atstovų delegacija dalyvavo Lietuvos – Japonijos mokslo forume. Japonijos mokslo visuomenei buvo pristatyti Lietuvos mokslinių tyrimų ir eksperimentinės plėtros (MTEP) pasiekimai, vyko seminarai, buvo pristatomas „Open R&D Lietuva“ tinklas, t.y. mokslo slėniai – didžiausias inovacijų infrastruktūros, paslaugų ir kompetencijų tinklas Baltijos šalyse, kuriame sutelkta moderni MTEP infrastruktūra, įranga, paslaugos ir aukščiausio lygio mokslinė kompetencija. Vizito metu viceministrė Svetlana Kauzonienė susitiko su Japonijos švietimo, kultūros, sporto, mokslo ir technologijų ministru Motojuki Fudži (Motoyuki Fujii), buvo aptartos bendradarbiavimo galimybės. Ministras Motojuki Fudži buvo pakviestas apsilankyti 2016 metais Lietuvoje organizuojamoje tarptautinėje konferencijoje „Life Sciences Baltics 2016“.

Po susitikimo ministerijoje Lietuvos Respublikos garbės konsulas Japonijoje Takeo Obajaši kartu su viceministre lankėsi Saulėtekio mokslo ir verslo slėnyje, susitiko su Vilniaus Gedimino technikos universiteto vadovais. Svečias turėjo galimybę aplankyti naujausias mokslo laboratorijas, lankėsi VGTU Civilinės inžinerijos atviros prieigos mokslo centre.

Pasak S. Kauzonienės, Europos sąjungos struktūrinių fondų finansavimo dėka Lietuva turi puikią galimybę kurti tokią puikią mokslo infrastruktūrą, sudaryti geras sąlygas ne tik Lietuvos, bet ir iš užsienio atvykstantiems mokslininkams ir tyrėjams, tad ateityje gali tikėtis aukštų pasiekimų mokslo ir technologijų srityje.

Susitikimo metu buvo konstatuota, kad įvairių vizitų metu užsimezgę Lietuvos – Japonijos mokslo atstovų ryšiai jau duoda konkrečių rezultatų ir ateityje sudarys naujų galimybių dalyvauti bendruose projektuose ir kitose bendrose mokslo veiklose.

Kategorijos: Lietuvoje, Mokslas, Naujienos, Politika ir ekonomika, Technika ir technologijos, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė