Lietuviai ir rusai dalijasi žuvimis (0)

Kaliningrade aptarta zvejyba su rusais

Lietuvos Respublikos žemės ūkio ministerijos direktorė Indrė Šidlauskienė ir Rusijos Federalinės žuvininkystės agentūros Vakarų Baltijos teritorinės valdybos viršininkas Jurijus Maslovas | zum.lt

Lietuviai ir rusai, turintys pasienyje bendrus vandens telkinius, kartu nagrinėja žvejybos reguliavimo juose klausimus. Šią savaitę Kaliningrade (Rusijos Federacija) įvyko bendros Lietuvos–Rusijos komisijos žuvininkystės klausimams nagrinėti darbo grupių posėdžiai žuvų išteklių atkūrimo, mokslinių tyrimų ir žvejybos reguliavimo bendruose Lietuvos ir Rusijos vandens telkiniuose – Kuršių mariose bei Vištyčio ežere – klausimais.

Lietuvos delegacijai vadovavo Žuvininkystės tarnybos prie Lietuvos Respublikos žemės ūkio ministerijos direktorė Indrė Šidlauskienė, Rusijos delegacijai –  šios šalies Federalinės žuvininkystės agentūros Vakarų Baltijos teritorinės valdybos viršininkas Jurijus Maslovas.

Posėdžių metu buvo pasikeista mokslinių tyrimų duomenimis apie žuvų išteklių būklę šiuose vandens telkiniuose: pateikta informacija apie žuvų įveisimą ir žuvų laimikius Kuršių mariose ir Vištyčio ežere 2014–2015 metais. Vien per 2015 m. I ketvirtį Lietuvos žvejai Kuršių mariose ir Nemuno žemupyje sugavo  544 t įvairių žuvų, daugiausiai karšių (113 t), kuojų (127 t) ir stintų (260 t). Kadangi Rusijos Federacijai priklauso du trečdaliai Kuršių marių akvatorijos, Rusijos žvejai per tą patį laikotarpį sugavo 1603 t įvairių žuvų. Abiejų šalių atstovai aptarė siūlymus dėl galimų žvejybos limitų dydžių nustatymo 2016 metams.

Darbo grupių posėdžiuose pasikeista informacija apie nacionalinių žvejybos taisyklių ir žvejybos verslą reguliuojančių teisės aktų pasikeitimus. Svarstant pasiūlymus dėl Bendrų verslinės žvejybos Kuršių mariose taisyklių pakeitimo pažymėta, kad ateityje būtina tęsti darbus dėl šių taisyklių tobulinimo, atkreipiant dėmesį ir į mėgėjų žvejybą.

Kategorijos: Gamta ir ekologija, Gamta ir žmogus, Lietuvoje, Naujienos, Politika ir ekonomika, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė