Joninės su vintažinės Amerikos muzikos karaliumi (video) (0)

l-v-king-stop-kadras

Lukas Vinslovas Kingas | youtube stop kadras

Birželio 23-24 d. Lietuvoje lankysis jaunosios kartos JAV gitaristas, dainininkas, kompozitorius ir tekstų autorius Lukas Vinslovas Kingas (Luke Winslow King). Jis yra gerai žinomas už savo profesionalų grojimą slide gitara bei domėjimąsi prieškario bliuzu ir tradiciniu džiazu. L. V. Kingo muzika – tai eklektiškas žanrų mišinys, aprėpiantis delta folk muziką, klasikines kompozicijas, regtaimą ir rokenrolą, kuriame originalios dainos sugretinamos su praėjusio amžiaus kūriniais.

L. V. Kingas muzikos kritikų yra vadinamas nauju svarbiu bliuzo ir folk pasaulio balsu, tituluojamas vintažinės Amerikos muzikos karaliumi.  Paskutinius du jo albumus išleido gerai žinoma tradicinės Amerikos muzikos įrašų studija „Bloodshot Records“. 2013 m. įrašytas „The ComingTide“ įtvirtino gerą L. V. Kingo vardą ir atvėrė kelius pasirodyti didelėms JAV bei užsienio auditorijoms. Viena scena jis pradėjo dalintis kartu su tokiomis muzikos žvaigždėmis kaip Džekas Vaitas  (Jack White), Pokis Lafadžas (Pokey Lafarge), Tadž Mahalas (Taj Mahal), Krisas Tilebejas (Chris Thilebei) „RebirthBrassBand“.

L. V. Kingas koncertuose pasirodo su besikeičiančios sudėties grupe. Lietuvoje pasirodys su Roberto Luti – elektrinė ir akustinė gitaros, Bendži Bohanainu (Benji Bohannon) – būgnai ir Brenanu Andesu (Brennan Andes) – bosinė gitara.

Luke-Winslow-King-BW_Jason-Kruppa - Copy-K100

Lukas Vinslovas Kingas | rengėjų nuotr.

Menus studijavęs L. V. Kingas spėjo tapti turtingos bei spalvingos Naujojo Orleano kultūros ambasadoriumi. Būdamas paauglys jis lankė „Interlochen Center for the Arts“ menų mokyklą savo gimtajame Kadilako mieste Mičigano valstijoje, vėliau studijavo muzikos teoriją Naujojo Orleano universitete, kuriame jam buvo suteikta stipendija tęsti mokslus Prahoje.

Kuomet 2001 m. keliaujant Naujajame Orleane buvo pavogtas L. V. Kingo furgonas su jame buvusiais instrumentais, kūrėjas buvo priverstas pasilikti mieste keletą savaičių, per kurias spėjo jį įsimylėti. Čia jaunasis kūrėjas susipažino su išskirtiniais atlikėjais: Džonu Boute (John Boutte), Roberto Lučiu (Roberto Luti), „Washboard“ Čazu Leri (Chaz Leary), Mažuoju Fredžiu Kingu (Little Freddy King), Džordžu Porteriu (George Porter Jr.).

Naujajame Orleane L. V. Kingo atrastas tradicinis džiazas, apimantis folk ir liaudies  muziką, atlikėją įkvėpė tolesnei kūrybai. Šią muziką apjungdamas su improvizacijomis ir klasikiniu muzikos išsilavinimu palengva išrutuliojo energingą džiazo, country, bliuzo, regtaimo, gospelo, kabareto ir retro folk žanrų sintezę.

LWK_Guitar_BW-K100

Lukas Vinslovas Kingas | rengėjų nuotr.

2008 m. L. V. Kingas įrašė savo pirmąjį darbą pavadinimu „Luke Winslow–King“, 2009 m. – „Old/New Baby“, kuriuos išleido „Fox and Hill Productions“. 2013 m. didžiulio susidomėjimo sulaukusį „Coming Tide“ ir 2014 m. rudenį pasirodžiusį naujausią įrašą „Everlasting Arms“ išleido „Bloodshot Records“.

2013 m. L. V. Kingas „Offbeat Magazine“ žurnalo buvo nominuotas geriausiu atlikėju ir atsidūrė greta Dr. Džonu  (Dr. John) ir Boute (Boutte).  O albumas „The Coming Tide“ „American Songwriters“ buvo įvardintas vienu geriausiu 2013 m. įrašu. L. V. Kingas grodamas gyvai yra pasirodęs CNN, „Discovery Channel“ ir BBC televizijose.

L. V. Kingo muzika – tai nauja vintažinė Amerikos kultūra, skambanti lyg iš kito laikotarpio, tačiau moderni. Linksmas, žavus bliuzas, demonstruoja jausmingą balsą bei lengvą, daug intonacijų ir ekspresijos savyje nešantį grojimą slide gitara. Šio bliuzo džentelmeno muzika išlaiko pusiausvyrą tarp triukšmingumo ir seksualių, saldžiai viliojančių melodijų.

Koncertus pristato LRT Kultūra: Birželio 23 d. 19 val. LRT Opus terasa Ryšių kiemelyje, Kaune ir birželio 24 d. 19 val. Piano.lt terasa, Vilniuje.

 

Kategorijos: Kultūra, Lietuvoje, Menas, Naujienos, Vaizdai ir garsai, Vaizdai sielai, Visi įrašai | Žymos: , , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė